FULAM BEZ MITROVIĆA OSTAO BEZ BODA NA ETIHADU U ZADNJOJ SEKUNDI! Holand spasio Siti u 95. iz penala (VIDEO)
Rodri i Erling Holand, Foto: EPA/Peter Powell

PREMIJER LIGA, 15. KOLO

Neverovatan preokret Lidsa protiv Bornmuta, Brajton ispustio prednost, ali ipak slavio protiv Vulverhemptona kao gost, Brentford ostao bez tri boda u Notingemu zbog autogola u 96. minutu

Aleksandar Mitrović je povređen i nije se našao u protokolu za gostovanje njegovog Fulama na Etihadu protiv Mančester sitija u 15. kolu Premijer lige.

Klub iz Londona "skupo je prodao kožu" pošto je aktuelni šampion poveo u 17. minutu preko Hulijana Alvareza.

Detalj sa utakmice Mančester sitija i Fulama
Detalj sa utakmice Mančester sitija i Fulamafoto: EPA/Peter Powell

"Kolibari" uspeli da izjednače u 28. minutu kada je Andreas Pereira pogodio iz penala, a dva minuta ranije Žoao Kanselo dobio je direktan crveni karton.

Bili su izabranici Marka Silve blizu boda, ali su "građani" pobedili 2:1 golom Erlinga Holanda u petom minutu nadoknade vremena iz penala.

Spektal smo videli na Eland roudu gde je Lids gubio 3:1 od Bornmuta u u 48. minutu i na kraju preokrenuo i slavio sa 4:3.

Za domaćina radovali su se Rodrigo u trećem iz penala, Sem Grinvud u 60, Lijam Kuper u 68. i Krisensio Sumervile u 84. minutu.

"Trešnjice" su do pogotka stizale preko Markusa Tavernijea u sedmom, Filipa Bilinga u 19. i Dominika Solankea u 48. minutu.

Ništa manje nije bilo uzbuljivo ni na susretu Vulverhemptona i Brajtona koji je završen 3:2 u korist gostiju.

U 10. minutu za izabranike Roberta de Zerbija pogodio je Adam Lalana u 10. minutu, a onda je usledio preokret u vidu Gonzala Gedeša u 12. i Rubena Nevesa u 35. iz penala.

Roberto de Zerbi
Roberto de Zerbifoto: EPA/Andy Rain

U 44. izjednačio je Kaoru Mitoma, a u nadoknadi prvog poluvremena kod "vukova" Nelson Semedo dobija direktan crveni karton.

"Galebovi" dolaze do pobede golom Paskala Grosa u 83. minutu.

Nekadašnji prvak Evrope Notingem Forest poveo je protiv Brentforda na svom Siti Graunu u 20. minutu kada je Morgan Gibs-Vajt savladao Raju.

"Pčelice" su preokrenule preko Brajana Mbeumoa u nadoknadi prvog poluvremena iz penala i Joanea Vise u 75. minutu.

Ipak, "crveni" su se spasili u 96. minutu autogol Zanke za 2:2.