REAL I LAJPCIG SE IŽIVLJAVALI ZA OSMINU FINALA LŠ! Kraj evropskog puta za Seltik, Šahtjor u LE!
Fudbaleri Reala, Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

LIGA ŠAMPIONA

Poznat rasplet u Grupi F Lige šampiona

Objavljeno: 20:48h

Fudbaleri Real Madrida i Red Bul Lajpciga obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona.

Nakon ubedljivih pobeda nad Seltikom 5:1, odnosno Šahtjorom 4:0, Madriđani su završili kao prvi, a nemački predstavnik na drugom mestu grupe F. Treće mesto i plasman u nokaut fazu Lige Evrope pripalo je ukrajinskom Šahtjoru, dok je svoj boravak u Evropi završio škotski Seltik.

"Kraljevićima" je prednost doneo Luka Modrić već u šestom minutu iz penala, da bi Rodrigo 15 minuta kasnije iskoristio novi jedanaesterac za "kraljevski" klub.

Imao je penal i Seltik u porvom poluvremenu, ali je Josi Juranović propustio idealnu priliku da smanji zaostatak gostiju.

Anećelotijeva ekipa nije imala milosti u nastavku. Na 3:0 povisio je Marko Asensio u 51, a četvrti gol za Real postigao je Vinisijus deset minuta kasnije.

Upisao se i Federiko Valverde dvadesetak minuta pre kraja susreta.

Počasni gol za Seltik postigao je Žota u 84. minutu iz slobodnog udarca.

Lajpcig je takođe bio ubedljiv i slavio sa 4:0 nad Šahtjorom.

Lajpcig je poveo već u 10. minutu. Šutirao je Timo Verner, njegov pokušaj zasutavio golman Šahtjora Trubin, ali se Kristofer Nkunku našao na pravom mestu i rutinski smestio loptu u mrežu.

"Bikovi" su prednost povećali u petom minutu drugog dela, kada je Silva dovoro reagovao i povisio na 2:0.

Sve dileme oko pitanja pobednika rešene su u 62. minutu kada je posle sjajnog kontranapada Nkunku proigrao Dominika Soboslaija, a ovaj zaobišao protivničkog golmana i pogodio za nedostižnu prednost gostiju.

Konačanrezultat postavio je Dani Olmo u 68. minutu, samo minut nakon što ga je trener Marko Roze ubacio u igru.