Matić X FAKTOR ROME: Srbin asistencijom pogurao Rimljane u Veroni (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Rome, Foto: EPA/SIMONE VENEZIA

VEZISTA SPASAO MURINJA

Objavljeno: 21:16h

Fudbaleri Rome pobedili su Veronu u Gradu Romea i Julije posle preokreta sa 3:1 u 12. kolu Serije A.

Domaćin je poveo golom Pavela Davidoviča u 27. minutu, ali je devet minuta kasnije isti igrač dobio direktan crveni karton zbog preoštrog faula.

Gol, pa crveni karton - Pavel Davidovič
Gol, pa crveni karton - Pavel Davidovičfoto: EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Gosti su iskoristili fudbalera više na terenu i izjednačili preko Nikole Zaniola u nadoknadi prvog poluvremena.

Žoze Murinjo je u 57. minutu uveo mladog Kristijana Volpata (18), a u 66. minutu iskusnog Nemanju Matića (34) i oni su mu doneli tri boda.

Žoze Murinjo
Žoze Murinjofoto: EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Srbin je prvo imao odličnu šansu glavom i loptu je poslao pored stative,a onda je u 88. minutu napravio dar-mar za preokret Rimljana.

Vezista je prošao po levoj strani, prevario dva igrača, a potom uputio povratni pas Volpatu koji je imao lakši deo posla.

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi drugog poluvremena kada je Stefan El Šaravi savladao Montipa na asistenciju Volpata.