ĐIRONA JUNAČKI IZBORILA BOD NA BERNABEU: Realu teško ide bez Benzeme na terenu, Barsa se sad opasno primakla!
Rodrigo u neverici, Foto: EPA/Sergio Perez

la liga 12. kolo

Fudbaleri Đirone napravili su veliko iznenađenje i odigrali 1:1 sa Realom u Madridu, u 12. kolu španske La Lige.

"Pobednik" ovog kola u Španiji je Barselona, koja je prišla Realu na bod zaostatka. Madriđani imaju 32 boda, a Katalonci 31.

Đirona je na 16. poziciji sa 10 bodova na svom kontu.

Đirona je igrala hrabro, imala je nekoliko ozbiljnih šansi tokom meča i potpuno zasluženo je odnela veliki bod sa stadiona "Santjago Bernabeu".

Gol za Real dao je Vinisijus, a za Đironu Stuani sa bele tačke.

U prvom poluvremenu dosta uzbuđenja, ali bez golova.

Luka Modrić je već u drugom minutu imao kolosalnu šansu, ali je gađao pored gola.

FK Real Madrid

Potom je pretio Rodrigo, a onda su gosti zamalo poveli u 20. minutu, kada je pokušaj glavom Fernandeza fijuknuo tik pored stative.

Četiri minuta kasnije ponovo je u napadu bio Real, a udarac Rodriga je završio na stativi.

I gosti nisu ostali dužni, pa su i oni pogodili okvir gola u 39. minutu. Erera je uputio projektil ka Kurtoi i uzdrmao prečku.

Real se mučio u drugom poluvremenu. Đirona se plitko branila, a domaći nisu uspevali da probiju taj blok sve do 70. minuta.

Tada je Vinisijus pokrenuo akciju sa leve strane terena, vratio u sredinu za Valverdea, ovaj uposlio Rodriga koji je kombinovao sa Karvahalom, pa se lopta volšebno odbila do Valverdea. Usledila je oštra lopta u peterac, a sve je to sjajno ispratio lukavi Vinisijus, koji je samo postavio nogu i zatresao mrežu iz neposredne blizine, za 1:0.

U 78. minutu penal za goste. Asensio je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija nije reagovao, ali je dobio poiv iz VAR sobe i nakon pregledanog snimka pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Stuani i hladnokrvno prevario Kurtou, za 1:1 u 79. minutu. Iskusni Urugvajac je ušao u igru samo 120 sekundi pre postignutog gola.

Mogla je Đirona da potpuno šokira Real u 81. minutu. Rikelme je imao čist zicer, ali se spetljao u odsudnom trenutku i traljavo šutirao.

U finišu je Toni Kros dobio crveni karton, a Real nije uspeo da probije odlične goste, iako se igralo do 100. minuta.

Najbolji fudbaler sveta Karim Benzema je zbog povrede preskočio ovaj duel.