SERGEJ VODIO LACIO DO NOVE POBEDE! Nebeskoplavi nadomak cilja, PSV srušio Arsenal!
Sergej Milinković Savić, Foto: Profimedia

LIGA EVROPE

Lacio savladao Dance, PSV se revanširao Arsenalu

Objavljeno: 21:26h

Fudbaleri Lacija napravili su veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu Lige Evrope.

Rimljani su na Olimpiku slavili protiv Midtjilanda sa 2:1 (1:1) i tako došli do druge pobede i ukupno osam bodova.

Veliku ulogu u pobedi "nebeskoplavih" imao je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić koji je postigao prvi gol za Lacio.

Počelo je vođstvom gostiju, u osmom minutu Gustav Isaksen se odlučio na udarac sa distance, pogodio je desni ugao gola Lacija - 0:1.

Nije to zbunilo domaćine, imali su dve velike prilike u 20. i 34. minutu preko Tome Bašića i Felipea Andersona, a onda je usledilo izjednačenje.

Sergej Milinković-Savić je na dodavanje Felipea Andersona uputio precizan udarac po zemlji sa 15 metara i mreža Danaca se zatresla.

Imao je Sergej šansu i u prvom minutu nadoknade, ali tada je golman Midtjilanda sjajno odbranio.

Danci su u 48. minutu pogodili prečku preko Andersa Drejera, a tri minuta kasnije ie bila šansa i na drugoj strani, Matija Zakanji je šutirao, a Jonas Losl odbio loptu do prečke.

Ipak, Lacio je uspeo da postigne drugi gol u 58. minutu, strelac je bio Pedro.

To nije bio kraj, isti igrač je na dodavanje Felipe Andersona postigao i treći gol za Lacio, u 80. minutu, ali je VAR zbog ofsajda poništio gol.

Isto kao i na drugoj strani, u 84. minutu, kada je sudija opet posle gledanja snimka poništio gol Sorija Kabe.

A Ajndhovenu, u A grupi, PSV je uspeo da se revanšira Arsenalu za poraz u Londonu.

"Filipsovci" su slavili sa 2:0 (1:0) i tako naneli prvi poraz izabranicima Mikela Artete.

U prvom poluvremenu, obe ekipe su imale svoje prilike, ali nije bilo koncentracije u finišu.

U 43. minutu poništen je gol PSV-a, kada je VAR utvrdio da je Havi Simonsbio u ofsajdu.

U nastavku, PSV je poveo u 56. minutu, Dži Verman je uputio snažan udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je završila u desnim rašljama gola Arsenala.

Sedam minurta kasnije, Holanđani su duplirali prednost, Luk de Jong je bio na pravom mestu posle kornera, glavom je loptu poslao u mrežu "tobdžija" za konačnih 2:0.