FK Fulam, Foto: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia

12. kolo premijer lige

Srpski as ponovo briljirao

Objavljeno: 22:46h

Fudbaleri Fulama pobedili su Aston Vilu rezultatom 3:0, u okviru 12. kola Premijer lige.

Među strelcima u najubedljivijem trijumfu londonskog kluba nad birmingemskim, našao se i naš Aleksandar Mitrović.

Srpski napadač je u 68. minutu pogodio iz penala, koji je sam iznudio, pogodivši Keša u ruku.

I pre dupliranja vođstva, bilo je jasno u kom pravcu ova utakmica ide, pošto je Fulam imao gol prednosti, ali i igrača više.

Domaći su vodili od 36. minuta zahvaljujući lepom golu Rida iz odbitka, da bi gosti ostali sa desetoricom od 63. minuta, kada je Daglas Luiz pocrveneo nakon udaranja Mitrovića glavom.

Konačan rezultat postavljen je u 83. minutu, kada je posle prodora Kebana, autogol postigao Mings.

Fulam je trenutno deveti na tabeli sa 15 bodova, dok je Aston Vila tek 17. sa devet poena i posao Stivenu Džerardu ozbiljno visi o koncu.