ZVEZDA NOSI CEO PLEN IZ NOVOG SADA! Voša jalovo pretila - Pešić i Kanga za miran san zvezdaša! (VIDEO)
Vojvodina - Crvena zvezda, Foto: Starsport

superliga srbije

Šampion Srbije ostaje na plus 5 u odnosu na Partizan

Objavljeno: 20:58h

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Vojvodine u gostima rezultatom 2:0, u zaostalom meču 5. kola Superlige Srbije.

Domaći su igrali bez imalo straha sa šampionom Srbije u prvih 45 minuta, nadigravali se, ali nisu uspevali da stvore ozbiljniju priliku.

Fudbaleri Zvezde jesu bili konkretniji, a najbolju šansu u prvom poluvremenu je propustio Aleksandar Katai.

Posle duplog pasa sa Pešićem, izbio je pred Carevića, ali šutirao pravo u golmana Vojvodine.

FK Crvena zvezda, FK Vojvodina, Superliga Srbije

Drugo poluvreme je bilo dosta sadržajnije. Na samom startu drugog perioda igre viđena je najbolja šansa do tada za ekipu Vojvodine.

Uroš Nikolić je šutirao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali je lopta završila na stativi.

Nepunih pet minuta kasnije, Pešić je doneo Zvezdi 1:0, nakon sjajne reakcije mrežu je zatresao glavom.

Rasplamsala se borba, Nikolić je umalo doneo izjednačenje, a potom je stigla kazna za propuštenu šansu.

Uroša Nikolića je lopta pogodila u ruku, ali sudija Milanović nije svirao ništa. Ipak, ubrzo je dobio poziv iz VAR sobe, pa je sudija pokazao na "belu tačku". Kanga je šutirao precizno, golman Vojvodine nije imao ni najmanju šansu da odbrani.

Nakon novog gola, Zvezda je umrtvila igru, treneri su menjali, još su izgledne šansu imali Mustafa i Bukari, ali promene rezultata u Novom Sadu više nije bilo.

Zvezda za vikend gostuje Radničkom u Nišu, a Vojvodina Napretku u Kruševcu.