DEFANZIVAC DONEO NOVA TRI BODA! Vujačićev gol dovoljan za nastavak serije trijumfa Partizana!
Detalj sa utakmice Partizan - Napredak, Foto: Starsport©

Superliga srbije, zaostali meč

Rezultat je na kraju bio 1:0 za crno-bele

Objavljeno: 19:25h

Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Napretka sa 1:0, u zaostaloj utakmici petog kola Superlige Srbije.

Pobedu Partizanu u Humskoj doneo je Igor Vujačić pogotkom u 31. minutu.

I pre tog gola Vujačića, Partizan je imao nekoliko prilika da povede, ali se na golu gostujućeg tima istakao Nikola Petrić. Medjutim, nije mogao da zaustavi i udarac Vujačića.

Šutirao je Kvinsi Mening, lopta se od jednog igrača Napretka odbila do Slobodana Uroševića koji je odložio do Vujačića, a on pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, Napredak je imao dve dobre prilike. Prvo je u 37. minutu Aleksandar Popović, uz pomoć stative, spasio svoj gol posle šuta Dejana Kerkeza, a potom je golman crno-belih lepo intervenisao nakon udarca Bojana Matića.

U nastavku meča rezultat se nije menjao, pa je crno-belima na kraju bio dovoljan jedan gol za nova tri boda.

Crno-beli su upisali desetu pobedu u domaćem šampionatu i sada su drugi na tabeli sa 33 boda, odnosno imaju dva boda manje od Crvene zvezde koja kasnije danas gostuje Vojvodini. Na drugoj strani, Napredak je deseti sa 17 osvojenih bodova.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu Super lige Srbije dočekati Javor, dok će Napredak ugostiti ekipu Vojvodine.