SO NA RANU CRVENOJ ZVEZDI: Milojevićev tim je ovo morao da iskoristi!
Ferencvaroš - Crvena zvezda, Foto: Trenka Attila / Attila Trenka / Profimedia

potpuno neočekivano!

Ferencvaroš napavio neviđen kiks

Objavljeno: 22:28h

Fudbaleri Ferencvaroša doživeli su neprijatan poraz u 11. kolu mađarskog šampionata, a samo pre tri dana su slavili protiv srpskog šampiona Crvene zvezde.

Prvak Mađarske je izgubio kao gost od poslednjeplasirane ekipe na tabeli – Mezokovešda (2:1).

Ferencvaroš je u četvrtak savladao Crvenu zvezdu u Ligi Evrope (2:1) i tako stigao nadomak nokaut faze, ali je ovog vikenda prošao kao bos po trnju u domaćem prvenstvu.

Ovo mu je drugi poraz u poslednja tri kola, međutim, prvo mesto im nije ugroženo i drže sa 21 bodom.

FK Crvena zvezda, FK Ferencvaroš, Liga Evrope

Beže jedan bod Kečkemetu i Puškaš akademiji, od kojih imaju i dva odigrana meča manje.

Dobro su počeli meč protiv Mezokovešda, poveli već u drugom minutu preko Markinjosa, da bi se na pauzu otišlo pri rezultatu 1:1, pošto je gol za domaće postigao Karnitski.

Veliku pobedu domaćima doneo je srpski napadač Stefan Dražić, bivši igrač Javora i Voždovca, koji je pogodio u 83. minutu.

Ferencvaroš je preko Zakarijesena stigao do gola u sudijskoj nadoknadi, ali je on poništen zbog ofsajda, posle intervencije VAR tehnologije.

Nažalost, izabranici nisu uspeli da iskoriste loš meomentum u kome se nalaze fudbaleri Ferencvaroša, pa im je evropsko proleće sve dalje.