RONALDO NIJE MOGAO DA POMOGNE JUNAJTEDU: Njukasl pokazao da je dobar tim, Čelsi nastavio seriju dobrih rezultata!
Rašford menja Ronalda, Foto: EPA/Adam Vaughan

premijer liga 11. kolo

Minut pre kraja isti igrač propustio je priliku utakmice, lopta je prošla golmana Njukasla Poupa, međutim nije pogodila okvir gola

Fudbaleri Mančester junajteda i Njukasla remizirali su 0:0 u meču 11. kola engleske Premijer lige.

Kristijano Ronaldo počeo je utakmici u startnoj postavi "crvenih đavola", ali nije uspeo da se upiše u strelce danas.

Prvu priliku na meču imao je Džejdon Sančo, zatim su "svrake" uzvratile preko Žoeiltona, ali su mreže ostale mirne u prvih 45. minuta.

Ogrmonu priliku da gostima donese vođstvo imao je Kalum Vilson posle samo dva minuta igre u nastavku, njegov udarac završio je tik pored desne stative De Heinog gola.

Imao je blagu terensku inicijativu Junajted u poslednji pola sata, Rašford je zamenio Ronalda u 72. minutu, ali ništa nije pomoglo domaćinu da stigne do trijumfa danas.

Najbolje šanse do kraja meča imao je upravo rezervista Rašford, sjajno je izveo slobodan udarac u 82. minutu, ali je lopta završila pored gola. Minut pre kraja isti igrač propustio je priliku utakmice, lopta je prošla golmana Njukasla Poupa, međutim nije pogodila okvir gola.

Čelsi je kao gost slavio protiv Aston Vile sa 2:0.

"Plavci" su poveli već u šestom minutu golom Mejsona Maunta. Imala je ekipa Stivena Džerarda nekoliko sjajnih prilika da stigne do izjednačenja u prvom poluvremenu, ali je golman gostiju Kepa ostao nesavladan.

Pobedu Čelsija potvrdio je Mejson Maunt svojim drugim pogotkom u 68. minutu.

Sautempton i Vest Hem podelili su bodove, bilo je 1:1.

Domaći su poveli u 20. minutu golom defanzivca Romejna Pernoa, bod Vest Hemu doneo jeDeklan Rajs u 64. minutu.