Luka Jović, Foto: EPA/Claudio Giovannini

liga konferencija

Milenković je odigrao ceo meč, dok je Jović zamenjen u poluvremenu

Objavljeno: 21:03h

Fudbaleri Fiorentine slavili su protiv Hartsa u susretu 4. kola grupne faze u Ligi konferencija, 5:1 (4:0).

Kao i pre sedam dana u Škotskoj, Italijani su bili ubedljivi i golgeterski raspoloženi, pa su zabeležili drugu pobedu i učvrstili se na drugom mestu u grupi.

Bio je to susret u kom su u dresu "ljubičastih" nastupili i reprezentativci Srbije, Nikola Milenković i Luka Jović.

Milenković je odigrao ceo meč, dok je Jović zamenjen u poluvremenu.

Ipak, imao je Luka dovoljno vremena da se iskaže, on je bio taj koji je Fiorentini doneo prednost i to već u šestom minutu.

Posle odličnog centaršuta Biragija, Jović je glavom prosledio loptu u mrežu za 1:0.

Mreža Škota se do poluvremena zatresla još tri puta.

Prvo je Kristijano Biragi u 22. minutu povisio na 2:0, da bi deset minuta kasnije golmana Hartsa savladao i Nikolas Gonzales.

Sve oko pobednika bilo je rešeno već u 38. minutu kada je Čeh Antonjin Barak povisio na 4:0.

Harts je u nastavku uspeo da ublaži poraz, i to u 47. minutu, a strelac je bio Stiven Hamfris.

Do kraja, peti gol za Fiorentinu postigao je Nikolas Gonzales iz penala u 78. minutu.