ZVEZDA IMA ZA ČIME DA ŽALI! Crveno-beli pali u Budimpešti, Ferencvaroš iskoristio greške i režirao osvetu
Ferencvaroš - Crvena zvezda, Foto: Trenka Attila / Attila Trenka / Profimedia

LIGA EVROPE

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 23:04h

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi u Budimpešti od ekipe Ferencvaroša rezultatom 2:1, u okviru 4. kola H grupe Lige Evrope.

Jurili su crveno-beli zaostatak tokom čitavog meča, a činjenica je da su zaslužili makar remi.

Ovaj rezultat nikako ne ide u prilog izabranicima Miloša Milojevića koji su ostali na jednoj pobedi iz četiri meča, ali greške su ih skupo koštale u Budimpešti...

Počeli su fudbaleri šampiona Srbije bojažljivo i taman kada su se oslobodili pritiska usledio je šok u 23. minutu.

Prošao je Amer Gojak po levoj strani, ubacio pred gol, na pravom mestu bio je Kristofer Zakarijesen, prvi put Borjan je odbranio, ali iz odbitka, igrač Ferencvaroša pogađa za 1:0.

FK Ferencvaroš, FK Crvena zvezda, Aleksandar Pešić

Nije Zvezda imala konkretno rešenje do kraja prvog poluvremena, ali se u drugih 45 minuta sve promenilo.

Drugi deo je počeo naletom Crvene zvezdem u 46. minutu, sve se činilo idealno, Aleksandar Pešić je postigao gol, ali VAR ga je poništio. Opravdano, jer je Pešić prilikom prijema igrao zaista rukom.

U 55. minutu, sevnula je dugo očekivana kontra crveno-belih. Lopta je na levoj strani došla do Stefana Mitrovića, koji je precizno ciljao, lopta se od leve stative odbila u mrežu - 1:1.

I kada se činilo da sledi preokret, usledila je kontra Mađara, posle koje su zaradili korner posle prilike Zakarijesena. Loša reaskcija odbrane Crvene zvezde, loptu je na drugoj stativi sačekao Sami Mmae i poslao je glavom u mrežu za 2:1.

Stefan Mitrović je u 72. minutu imao novi dobar pokušaj, zahvatio je loptu volej udarcem, ali je bio neprecizan, lopta je otišla preko prečke.

FK Crvena zvezda, FK Ferencvaroš, Liga Evrope

Pokušali su crveno-beli do kraja da stignu do gola za 2:2, imali su nekoliko solidnih napada, ali nije bilo ideje kako da se probije odbrana Ferencvaroša i dođe do prave šanse, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Kangva je na isteku nadoknade upustio dobar udarac iz slobodnjaka, ali ni ova lopta nije našla put do gola.

Nažalost, evropsko proleće je sve dalje od crveno-belih.

FERENCVAROŠ - CRVENA ZVEZDA 2:1

Kraj meča! Kangva se sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali brani golman Ferencvaroša!

92. minut - Sjajan pokušaj mladog Mijatovića, ali nema gola!

90. minut - Igraće se 5 minuta nadoknade!

89. minut - Nova intervencija Borjana!

87. minut - Kakva greška fudbalera Crvene zvezde, ali ipak Borjan uspeva da spreči domaće da stignu do novog gola!

81. minut - Jovan Mijatović debituje na evropskom meču! Ušao je umesto Kange, dok je Milunović zamenio Dragovića.

76. minut - Ređaju se šanse Zvezde, sada je Pešić bio u dobroj prilici!

73. minut - Pucao je Mitrović jako, ali nije bio dovoljno precizan!

72. minuta - Dobra prilika Crvene zvezde posle kornera, Pešić je pokuša, ali ništa od novog gola.

71. minut - Dobar prodor Mitrovića, ali ovog puta nije bilo realizacije...

61. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Mae! Jeftin gol prima Crvena zvezda! Ostao je sam fudbaler Ferencvaroša i lagano savladao Borjana posle kornera!

60. minut - Sjajan udarac Zakarijasena, ali brani Borjan!

55. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Stefan Mitrović je strelac! Iskoristio je svoju brzinu mladi fudbaler i doneo izjednačenje.

52. minut - Opasan start Botke nad Kataijem kažnjen je žutim kartonom! Potom Katai centrira, bilo je gužve u šesnaestercu, ali ništa od izjednačenja.

51. minut - Umalo 2:0 za Ferencvaroš, ipak stativa!

47. minut - Zvezdi poništen gol! Crvena zvezda je zatresala mrežu Ferencvaroša posle prvog napada. Aleksandar Pešić je bio strelac, ali je napadač Zvezde igrao rukom što je VAR potvrdio.

45. minut - Bila je konkretnija Zvezda u finišu prvog poluvremena, ali nisu gosti uspeli da ozbiljnije zaprete! Kraj prvog poluvremena!

38. minut - Traže igranje rukom fudbaleri Crvene zvezde, ali sudija nije kosultovao VAR!

36. minut - Pokušao je Gelor Kanga iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, ali nije bio ni blizu! Za sada Zvezda bez udarca u okvir gola!

25. minut - Sanogo se vratio na teren, ali ubrzo je ponovo izašao i neće moći da napusti meč! Umesto njega je ušao Kings Kanvga!

23. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zakarijasen pogađa za Ferencvaroš! Iskoristili su Mađari priliku kada je Sanogo bio van terena. Prvi šut je odbranio Borjan, ali Zakarijasen je odbitak uspeo da smesti iza leđa kapitena Zvezde.

22. minut - Seku Sanogo je ostao da leži na travi, ukazuje mu se pomoć!

15. minut - Ostao je Pešić da leži posle jednog napada, ali ipak nije ništa ozbiljnije.

Navijači Ferencvaroša
Navijači Ferencvarošafoto: Tibor Illyes/epa

14. minut - Sjajno je istrčao Mitrović, centrirao, ali Pešić nije uspeo bolje da zahvati loptu glavom!

11. minut - Period ofanzive Crvene zvezde! Pokušao je Gelor Kanga, ali nedovoljno precizno

9. minut - Sjajna atmosfera u Budimpešti, oko 30.000 navijača gleda meč Ferencvaroš-Crvena zvezda!

6. minut - Ponovo prete Mađari, dobra reakcija Dragovića!

2. minut - Opasan napad Ferencvaroša. Odbrana Zvezde reaguje u poslednjem momentu, ali se lopra odbija do Bešića koji je pucao iz prve, ali srećom nije bio precizan.

1. minut - Počeo je meč u Budimpešti!

Poznati su sastavi:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Kanga, Sanogo - Mitrović, Katai, Ivainić - Pešić.

FERENCVAROŠ: Dibuš - Botka, Knoester, S. Mae, Paška - Večej, Bešić - Traore, Zakarijasen, Gojak - R. Mae.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju Budimpešti meč 4. kola grupe H u Ligi Evrope protiv Ferencvaroša.

Prošlog četvrtka su izabranici Miloša Milojevića odigrali jedan od najboljih mečeva ove sezone i slavili sa 4:1, a sada ih čeka teži zadatak.

FK Crvena zvezda, FK Ferencvaroš, Stefan Mitrović

Srpski šampion bi u slučaju pobede uspeo da održi priključak za nastavak takmičenja, dok bi eventualni neuspeh izvesno značio ispadanje iz daljeg toka takmičenja.

Nakon 3. odigrana kola Monako i Ferencvaroš imaju po 6 bodova, a Zvezda i Trabzon po 3 boda.

Trener Miloš Milojević imaće na raspolaganju sve igrače pošto su se od povreda oporavili Osman Bukari i Nemanja Milunović.

Sa druge strane trener Ferencvaroša Stanislav Čerčesov ima problema sa povredama igrača, pa ćemo videti koju postavu će izvesti na teren.

Oćekuje se da srpski šampion ima dosta navijača u Budimpešti, iako su imali problem sa kupovinom karata.