AUFIDERZEN KELN: Fudbaleri Partizana nošeni podrškom Grobara još jednom uzeli skalp Nemcima, sve miriše na proleće!
Fudbaleri Partizana idu po novu pobedu, Foto: Starsport©

liga konferencija grupa D

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 20:53h

Fudbaleri Partizana pobedili su Keln sa 2:0 u 4. kolu grupe D Lige konferencija

Iako su gosti bolje počeli utakmicu, Partizan je stigao do prednosti. U 15 minutu Dijabate je iskoristio grešku Hibersa, da bi potom izašao sam ispred golmana Švabe i jednom poluvisokom loptom savladao čuvara mreže Kelna za erupciju oduđevljenja na stadionu Partizana. U 32. minuutu je usledio prekid, zbog bakljade na južnoj tribini, sudija je povukao obe ekipe u svlačionice.

To je trajalo manje od 10 minuta. Kada je utakmica nastavljena više razloga za žal je imao Partizan. U nadoknadi vremena koja je trajala 10 minuta, Kvinski Menig je posle solo prodora pogodio prečku. I tako se na pauzu otišlo sa rezultatom 1:0 u korist Partizana.

FK Partizan

Drugo poluvreme je počelo kao iz snova za Partizan, koji je u 52. minutu preko Rikarda povećao prednost. Urošević se najbolje snašao u kaznenom, centrirao a na drugoj stativi je napadač crno-belih glavom loptu poslao u mrežu.

Partizan se ovom pobedom maltene već osigurao proleće u Evropi. Crno-beli sada imaju osam bodova, dok je Keln ostao na četiri.

U sledećem kolu Partizan gostuje Nici.

Sastavi timova:

Partizan (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Traore, Belić – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo.

Keln (4-2-3-1): Švabe - Šmic, Hibers, Soldo, Pedersen - Martel, Skiri - Adamjan, Hektor, Kajnc - Dic.

II POLUVREME

90+4' Guranje Uroševića i Skirija

90' Pet minuta je nadoknada vremena

FK Partizan

85' Ređaju se šanse za Keln, ali se fudbaleri Partizana sjajno brane

77' Mirisalo je na opasnost pred golom crno-belih, lepo je tekla kontra Kelna, ali je Huseinbašić očajno šutirao sa dvadesetak metara. Mnogo bolje po njegov tim bilo bi da je proigrao nekog od saigrača koji su utrčavali po levoj strani

FK Partizan

76' Veliki aplauzi za Rikarda koji je napustio teren, a umesto njega ostatak utakmice će igrati Andrija Pavlović

75' Žuti za Fejsu

73' Skiri je pokušao udarcem sa distance da savlada Popovića, ali je poslao loptu visoko preko gola

74' Ponovo menja Keln, iz igre je izašao Pedersen, na terenu je Huseinbašić

69' Nova izmena kod Partizana, umesto Meniga na terenu je Andrade

68' Žuti za Markovića

66' Umesto Adamjana u igri je Maina

FK Partizan

61' Fejsa umesto Belića

58' Žuti za Belića

55' Žuti karton za Hektora

52' GGGOOOOOOLLLLLLLLLLL ZA PARTIZAN! Rikardo Gomeš 2:0! Posle kornera sa desne strane usledila je gužva u kaznenom prostoru, tu se najbolje snašao prvo Urošević koji je uspeo da se odvoji i centrira, a na drugoj stativi je nebeskim skokom Rikardo poslao loptu u donji desni ugao gola Švabea

FK Partizan

49' Nova šansa za Kvinsija Meniga! Holanđanin je negde u granici penala šutirao snažno, ali pravo u golmana Kelna.

48' Prilika za Keln posle auta sa leve strane, u šansi se našao Tiges, ali je loše šutirao pa je lopta završila u naručju Aleksandra Popovića

46' Izmena kod Kelna, umesto Dica na terenu je Tajgs.

I POLUVREME

45+10' Prečku je pogodio Menig posle sjajnog solo prodora

45+3' Žuti karton za Dijabatea

FK Partizan

45' Igraće se još 10 minuta u nadoknadi vremena

40' Nije pauza poremetila koncentraciju Partizanovih igrača, sigurni su i po povratku na teren

Slobodan Urošević i Igor Vujačić su došli ispred južne tribine, kako bi zamolili navijače da prestanu sa bakljadama

Urošević i Vujačić

Fudbaleri obe ekipe su se povukli u svlačionicu zbog nove bakljade na stadionu

1 / 3 Foto: Starsport©

28' Igra se na polovini Kelna, Partizan sve bliži golu gostiju

20' Usledio je kratak prekid zbog bakljade na južnoj tribini

18' Dic je šutirao iz okreta posle dobre akcije gostiju, ali bez opasnosti po gol Partizana

15' GOOOOOOOOLLLLLLLLL ZA PARTIZAN! Fuseni Dijabate 1:0! Posle greške Hibersa, Fuseni Dijabate je to iskoristio i izašao sam ispred gola Švabe i pogodio za vođstvo crno-belih.

9' Imali su gosti drugi korner, stvorila se gužva pred golom Partizana, ali je Rikardo uspeo da otkloni opasnost

6' Pravi dar mar je napravio Dijabate koji je prvo proturio loptu kroz noge Pedersenu, a onda uposlio Meniga koji je prevario defanzivca Kelna, međutim njegov udarac je zaustavio Švabe.

5' Nova šansa ze Keln. Ponovo je Skiri šutirao, sada je sa ivice kaznenog tukao pravo u Popovića

4' Prlika za Keln posle kornera, ali nije bio precizan Skriri.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Kelna.

Poznati su sastavi timova:

Fudbaleri Partizana u 4. kolu Lige konferencija na svom stadionu igraju protiv ekipe Kelna.

Crno-beli trenutno u grupi D, dele prvo mesto sa Nicom sa pet bodova, dok je Nemačka ekipa na trećoj poziciji sa jednim bodom manje. Na začelju je Slovacko sa samo jednim bodom u tri kola.

Partizan je u prošlom kolu napravio veliku iznenađenje i u Nemačkoj slavio sa 1:0 pogotkom Svetozara Markovića, čime se približio prolasku u narednu fazu ovog takmičenja.

Crno-beli imaju želju da taj uspeh ponovo još jednom, ovoga puta pred svojim navijačima.

U slučaju pobede Partizan bi već jednom nogom bio veoma blizu prolaska grupe, i zato je ova utakmica od velike važnosti za oba kluba.

Parni valjak će u ovom meču biti jači za Kristijana Belića koji je odradio suspenziju zbog crvenog kartona koji je dobio na utakmici protiv Slovackog, takođe svi igrači koji su bili u konkurenciji za meč u Nemačkoj i danas će biti na raspolaganju treneru Gordanu Petriću.

Trener crno-belih veruje u još jedan dobar rezultat.

- Brzo dolaze ove utakmice, u nedelju pobeda nad Voždovcem, tada su momci odigrali kako treba. Nemam ništa posebno da vam kažem pred Keln, utakmica će biti mnogo drugačija od one pre sedam dana. Tada su pobedili Dortmund, a sada su ubedljivo izgubili od Menhengladbaha. Mi ćemo da se potrudimo da odigramo kao ore sedam dana, momci su svesni šta im donosi sutrašnja utakmica, da moraju da potvrde ono što su odigrali pre sedam dana. Igračima sam rekao da igraju za sebe, za svoje porodice i tako će i da se ophode - kazao je Petrić na konferenciji za medije.

Na drugoj strani ekipa Kelna dolazi u Beograd sa željom da se revanšira crno-belima za poraz u prošlom kolu.

Jarčevi na ovoj utakmici biće uskraćeni za pomoć svojih navijača, koji su kažnjeni zabranom odlaska na gostovanja u Beograd i Uharske Hradiške zbog inicdenta u Nici.

I to nije jedini problem za fudbalere Kelna i trenera Baumgarta. Naime Bundesligaš je Beograd došao bez svog bitnog igrača Dejana Ljubičića, što je veliki hendikep za ekipu Kelna.

Trener Štefan Baumgart je oduševljen stadionom Partizana i jedva čeka da oseti atmsferu koju će napraviti navijači crno-belih. Takođe je dodao da očekuje dobru utakmicu u glavnom gradu Srbije.

Komentar pred ovaj susret 4. kola Lige konferecija dao je bivši fudbaler obe ekipe, Miloš Jojića koji je rekao šta očekuje od utakmice na stadionu Partizana.

Progonozu bivšeg igrača Partizana možete pročitati OVDE.

Glavni sudija meča biće Izraelac Roi Renšrajber.

Utakmica je na programu od 18:45.