MILAN NESLAVNO IZGUBIO NA SAN SIRU! Čelsi ubedljiv sa igračem više!
Čelsii je uspeo da parira Milanu, Foto: EPA/Andy Rain

ubedljivi!

Mogao je Čelsi do pauze da stigne i do trećeg pogotka

Fudbaleri Čelsija slavili su kao gosti protiv Milana (2:0), u derbiju četvrtog kola grupe E Lige šampiona.

"Plavci" su nakon prošlonedeljnih 3:0 još jednom uspeli da savladaju "rosonere", a utakmica je bila praktično rešena u prvom poluvremenu.

SITI UBEDLJIV, HALAND NASTAVIO DA REŠETE MREŽE RIVALA: Čelsi lako protiv Vulvsa, nastavljaju se problemi za Lester!

Crveni karton za Tomorija u 18. minutu bila je najava novog neuspeha Milana, a ubrzo su Žoržinjo iz penala u 21. minutu i Pjer-Emerik Obamejang u 34. doveli u prednost goste.

Čelsi je to vođstvo rutinski sačuvao i tako izbio na čelo tabele sa sedam bodova. Salcburg, koji je remizirao sa Dinamom (1:1) ima šest bodova, dok Milan i zagrebački tim imaju po četiri.

Nakon mirnog početka utakmice na "San Siru", sve je krenulo nizbrdo po tim Stefana Piolija.

SKANDALČINA U ČELSIJU! Nagovarao koleginicu na intimne odnose, pa popio otkaz!

Fikajo Tomori je zaradio direktan crveni karton u 18. minutu, jer je kao poslednji igrač odbrane, faulirao Maunta.

Najstrožu kaznu je tri minuta kasnije izveo Žoržinjo, koji je loptu poslao u jednu, a Tatarušanua u drugu stranu.

Ubrzo je Žiru mogao da donese izjednačenje, ali je iz izgledne situacije, posle ubačaja Dijasa, glavom traljavo šutirao.

UEFA ODBILA ZAHTEV ČELSIJA I SITIJA: Neće se svirati himna!

Kazna za taj promašaj je brzo stigla, pošto je u 34. minutu, posle brze akcije Kovačića i Maunta, Obamejang iz drugog plana naleteo i pre Sterlinga zakucao loptu u mrežu.

Mogao je Čelsi do pauze da stigne i do trećeg pogotka, ali je šut Mejsona Maunta rumunski golman zaustavio.

Na startu nastavka, Čelsi je opet pretio domaćima, najpre preko Galagera, a onda i Obamejanga.

TOMAS TUHEL OPLJAČKAO ČELSI! Samo je čekao da ode, Nemac trlja dlanove

Seržinjo Dest je u 60. minutu mogao da smanji zaostatak Milana, međutim, iz kaznenog prostora šutirao je daleko preko gola.

Čelsi je nešto kasnije tražio još jedan penal, međutim, posle konsultacije VAR-a, sudija Zibert je rekao da se igra nastavi.

Imao je Obamejang u finišu novi pokušaj, kao i Galager, ali promene rezultata u Milanu više nije bilo.