Sinovi legende afričkog fudbala podigli Ganu na noge, Egipat je opet tamo gde mu je i mesto! (VIDEO)

kan, 1/4 finale

Naslednici velikog Abedi Pelea odveli svoju reprezentaciju u polufinale
Objavljeno: 22:10h

Fudbalske reprezentacije Gane i Egipta plasirale se u polufinale Kupa afričkih nacija u Gabonu.

Gana je u četvrtfinalu pobedila Demokratsku Republiku Kongo sa 2:1, dok je Egipat bio bolji od Maroka sa 1:0 posle veoma dramatičnih završnica.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Kongo je u prvom poluvremenu na utakmici u Oemu u potpunosti nadigrao Ganu, ali je vicešampion Afrike uspeo da sačuva svoju mrežu.

Drugo poluvreme donelo je u potpunosti drugačiju sliku, Gana je kontrolisala ritam utakmice i napadala, a do prednosti je stigla u 63. minutu pogotkom Žordana Ajua.

Kongo je posle pet minuta stigao do izjednačenja golom Pola-Žozea M'Pokua, ali je Gana ipak u 78. ponovo povela i kasnije se ispostavilo rešila pitanje pobednika.