SPEKTAKULARNI "DER KLASIKER": Bajern je imao veliku prednost, ali protiv Dortmunda to nije bilo dovoljno!
Spektakularni derbi Nemačke, Foto: EPA/Friedemann Vogel

bundesliga

Fudbaleri minhenskog Bajerna remizirali su sa Dortmundom na gostovanju (2:2), u derbiju devetog kola Bundeslige.

Izabranici Julijana Nagelsmana su ispustili u finišu prednost od dva gola, a utakmicu su završili sa desetoricom zbog isključenja Komana u 90. minutu.

Delovalo je da će Bavarci i deveti put zaredom slaviti nad "milionerima" u svim takmičenjima, ali je Borusija, ipak, u poslednjim sekundama stigla do boda.

Bajern je do vođstva na ovom susretu stigao u 33. minutu, kada je Leon Gorecka poslao neodbranjiv udarac sa dvadesetak metara.

Liroj Sane je u 53. minutu na sličan način prevario Mejera, s tim da je golman domaćih ovoga puta makar kačio loptu.

Nadu Dortmundu da može makar do boda dao je Jusufa Mukoko u 74. minutu.

Asistent kod tog pogotka, Entoni Modest, imao je desetak minuta kasnije dobru šansu, ali je Nojer bio onaj pravi.

Koman je "pocrveneo" u 90. minutu, susret je bio produžen četiri minuta, Borusija je sve karte bacila na napad i praktično u poslednjim sekundama preko Modesta stigla do izjednačenja za veliku radost na "Signal Iduna Parku".

Bajern i Dortmund su ostali izjednačeni na tabeli sa 16 bodova. Od njih su trenutno bolji samo Union Berlin i Frajburg koji su sakupili po 17 bodova.