VEČE ZA PAMĆENJE NA MARAKANI! Zvezda RAZBILA Ferencvaroš, revija majstorija za miran san svih Delija!
Crvena zvezda - Ferencvaroš, Foto: Starsport©

zlata vredna pobeda

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 22:56h

Fudbaleri Crvene zvezde su ubedljivo slavili protiv ekipe Ferencvaroša na Marakani sa 4:1, u okviru 3. kola grupe H Lige Evrope i tako upisali prve bodove u grupi.

Bilo je od samog starta jasno da su izabranici Miloša Milojevića krenuli na sve ili ništa, a desilo se upravo ono što je on i najavio.

Ova ekipa je dokazala da je itekako konkurentna u grupi i nanela prvi poraz Mađarima! Sve je počelo posle izvedenog kornera Kange kada je igrač Ferencvaroša posle udarca Mirka Ivanića igrao rukom, a sudija je to video. Konsultovan je VAR, a onda je Gelor Kanga uzeo loptu i neumoljivo šutirao za 1:0.

FK Crvena zvezda, FK Ferencvaroš, Marko Gobeljić

Samo sedam minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Bila je to majstorija mladog Stefana Mitrovića, od skora reprezentativca Srbije.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, ali drugi period igre nije mogao bolje da počne! Katai Magiko je opravdao svoj nadimak i naterao navijače da nekoliko minuta skandiraju njegovo ime.

Sve je krenulo od sjajnog Kange koji je pronašao Gobeljića, on je majstorski dodao do Kataija koji je znalački odmerio situaciju i precizno šutirao sa ivice šesnaesterca.

Stefan Mitrović, FK Crvena zvezda, FK Ferencvaroš

Nisu se tu zaustavili fudbaleri Zvezde, a Kanga je sjajnu partiju krunisao neverovatnim pogotkom! Odmah su se svi setili gola protiv Krasnodara i nije bio nimalo manje spektakularan.

Utešni pogodak za Ferencvaroš je postigao Zakarijasen. Zaspala je odbrana Zvezde na kratko, što su iskoristili gosti.

U okviru Zvezdine grupe, fudbaleri Monaka ostvarili su i drugu pobedu u takmičenju Lige Evrope.

U susretu trećeg kola u H grupi, Monako je na stadionu Luj II pobedio ekipu Trabzona sa 3:1 (2:0).

Tako su izabranici trenera Filipa Klemona sačuvali vodeću poziciju u grupi i to na osnovu bolje gol razlike u odnosu na Ferencvaroš.

Izabranicima Miloša Milojevića ovo je bila četvrta uzastopna pobeda u svim takmičenjima, a u narednom kolu Lige Evrope gostovaće u Mađarskoj.

Revanš u Budimpešti na programu je 13. oktobra od 21.00. Pre toga, crveno-beli u nedelju dočekuju subotički Spartak u Superligi Srbije.

CRVENA ZVEZDA - FERENCVAROŠ 4:1

88. minut - Navijači Zvezde već slave pobedu!

80. minut - Mustafa menja Kangu!

74. minut - Sjajan udarac Mirka Ivanića, ali sjajna i intervencija golmana Ferencvaroša!

72. minut - Izlazi Katai, menja ga Motika. Nikolić umesto Dragovića

71. minut - GOOOOOOOOOOL! Jeftino primljen gol! Strelac je Zakarijasen!

60. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Spektakularan gol Gelora Kange!!!! Kao protiv Krasnodara!

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Aleksandar Katai! Magiko se vratio, to je prava Crvena zvezda! Ponovo je Gobeljić sjajno reagovao, pronašao Kataija koji je imao vremena da se namesti na ivici šesnaesterca i sjajnim udarcem prevario golmana Ferencvaroša!

Navijači su znali kako da nagrade svog miljenika, usledilo je skandiranje u ime Kataija! "Katai Magikooooo!"

II POLUVREME

46. minut - Počelo drugo poluvreme!

I POLUVREME

Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda zasluženo vodi golovima Kange i Mitrovića!

45. minut - Kataiju se ukazuje pomoć jer mu krvari nos. Posle prodora je ostao da leži! Srećom, nije u pitanju ništa ozbiljnije.

38. minut - Strahinja Eraković još jednom sjajno reaguje, crveno-beli u naletu!

35. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Stefan Mitrović! Pešić je nekako poslao loptu u šesnaesterac, a onda je usledila bravura mladog Mitrovića koji je pogodio za 2:0!

34. minut - Kava šansa za Dragovića! Sjajno je centrirao Katai, nadskočio je Dragović sve, ali falilo je malo sreće!

27. minut - Penal za Zvezdu! Gelor Kanga neumoljiv! Veliko slavlje na Marakani!

25. minut - Dobar potez Gobeljića, dobro je centrirao, Mirko Ivanić je pokušao glavom, ali samo korner! Ipak, sudija gleda snimak jer je jedan igrač Ferencvaroša igrao rukom!

21. minut - Prvi start Dragovića na utakmici i odmah žuti karton! Prethodno je viđena još jedna lepa akcija crveno-belih.

17. minut - Hrabra igra oba tima, pokušao je Pešić iz okreta, ali nije na najbolji način zahvatio loptu!

15. minut - Ponovo pravo niotkuda šansa za Ferencvaroš, ljuti se Milan Borjan!

11. minut - Zakarijasen je napravio mali problem Borjan, ubacio se iz drugog plana, ali ga nije iznenadio!

FK Crvena zvezda, FK Ferencvaroš, Liga Evrope

10. minut - Prva ozbiljnija pretnja Zvezde, pokušao je Marko Gobeljić, ali intenzitet udarca nije bio dovoljan!

9. minut - Potpuno nepovezan napadad fudbalera Ferencvaroša!

5. minut - Brzo je stigla Zvezda do gola protivnika, ali Katai nije stigao da prihvati loptu onako kako je zamišljeno.

3. minut - Crveno-beli krenuli ofanzivno! Probio je Stefan Mitrović sa desne strane, biće to prvi korner na meču! Kanga nije uspeo da sprovede svoju zamisao.

1. minut - Utakmica na Marakani je počela!

Na početku minut ćutanja za nastradale na fudbalskoj utakmici u Indoneziji!

Sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić – Kanga, Sanogo – S. Mitrović, Katai, Ivanić – Pešić.

FERENCVAROŠ (4-3-3): Dibuš – Vingo, Knoster, Mmae, Botka – Laiduni, Bešić, Zakarijasen – Traore, Boli, Nguen.

Glavne izmene su što Bukarija i Milunovića nema ni na klupi.

18.41 Evo kakva je posećenost nekoliko minuta pred meč.

1 / 4 Foto: Espreso

17.49 Oko sat vremena pre početka meča, očekivano se stvorila gužva u blizini stadiona.

Očekuje se da će crveno-beli danas imati veliku podršku Delija.

1 / 2 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

Inače, mađarski tim će imati značajnu podršku u Beogradu, pošto su njihovi navijači organizovano doputovali.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju ekipu Ferencvaroša u okviru trećeg kola grupe H Lige Evrope od 18.45, a tok mežete pratiti uživo na našem sajtu.

Crveno-beli su posle dva kola bez osvojenih bodova i nalazi na začelju tabele, nakon poraza od Monaka (0:1) i Trabzona (1:2).

Mađarski tim u Beograd dolazi kao prvi u grupi, sa maksimalnim učinkom.

Međutim, Ferencvaroš je u susret ovom meču doživeo potpuno neočekivan kiks u prvenstvu, dok su izabranici Miloša Milojevića slavili ubedljiv trijumf protiv Mladosti GAT.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport©

Poraz ili remi značio bi kraj nada za šampiona Srbije dok pobeda ostavlja prostor da se ekipa plasira među dve najbolje u grupi, ili bude treća, što garantuje takmičenje u Ligi konferencije.