POGODAK KAKAV SE RETKO VIĐA! Jermenski reprezentativac postigao gol sa NEVEROVATNE udaljenosti! (VIDEO)
Lukas Zelarajan postiže gol iz slobodnog udarca, Foto: Printscreen/youtube/Major League Soccer

izvanredan udarac!

Ovaj momenat viđen je na MLS meču između Šarlota i Kolumbus Krua

Objavljeno: 14:51h

Neverovatan gol iz slobodnog udarca postignut je na utakmici MLS između Šarlota i Kolumbus Krua.

U pitanju je meč započet pre dva meseca i prekinut je zbog lošeg vremena u 16. minutu. Završeno je nerešenim rezultatom 2:2 golom za istoriju MLS, koji je primio hrvatski golman.

Postigao je jermenski reprezentativac Lukas Zelarajan, koji je iz slobodnog udarca sa 51 metar prošao Kristijana Kahlina, nekadašnjeg golmana Gorice, za 1:0. Zvanični podaci govore da je ovo rekordna udaljenost sa koje je postignut gol u MLS-u od kada se statistika vodi od 2010. godine. Prethodni rekorder bio je Džejmi Smit koji je 2011. šutirao sa 47,5 metara.

Luis Dijaz je povećao vođstvo Kolumbus Kruu u 54. minutu, a potom su Danijel Rios u 58. i Andre Šinjašiki u 94. doneli Šarlotu bod.