Bajka Burkine Faso na Kupu nacija se nastavlja, klasik afričkog fudbala rešen posle penala! (VIDEO)

kan, polufinale

Istorijski uspeh za selekciju koju pre početka takmičenja niko nije svrstavao u red kandidata za visok plamsan

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se u polufinale Kupa afričkih nacija, pošto su pobedili favorizovani Tunis sa 2:0, u četvrtfinalu takmičenja u Gabonu.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Oba gola postignuta su u finišu meča. Prvo je Aristid Bans postigao gol iz slobodnog udarca u 81. minutu, i to samo pet minuta pošto je ušao u igru.

Tunis je krenuo u ofanzivu, ali je Prežus Nakulma iz kontranapada prešao istrčalog golmana na oko 40 metara od gola, a onda je uputio loptu u praznu mrežu za 2:0.