NEVIĐENA BLAMAŽA JUNAJTEDA! Siti ponizio gradskog rivala, Haland i Foden postigli po het-trik!
Mančester siti - Mančester junajted, Foto: PETER POWELL/EPA

neverovatan meč

Sve je već bilo gotovo u prvom poluvremenu kada su "građani" već imali 4:0

Objavljeno: 17:12h

Fudbaleri Mančester sitija su demolirali gradskog rivala Junajted u velikom derbiju Premijer lige, mada su "crveni đavoli" koliko toliko uspeli da ublaže bruku.

Na meču je palo čak 9 golova, a na nesreću gostiju čak 6 je bilo u njihovoj mreži 6:3.

"Građani" su poveli već u osmom minutu preko Fila Fodena, da bi do kraja prvog poluvremena stigli do ogromnih 4:0!

Već u osmom minutu Bernardo Silva je proigrao Fodena, a ovaj načeo mrežu De Hee za 1:0.

FK Mančester siti, FK Mančester junajted, Premijer liga

Potom je u 34. minutu De Brujne iz kornera pronašao Halanda koji je dao drugi gol za 2:0. Samo tri minuta kasnije De Brujne je kao na tacni proigrao Halanda koji je pobegao Varanu za 3:0.

U 44. minutu Haland je pokazao da ume i da proigrava svoje igrače, jer je fenomenalnom asistencijom pronašao Fodena za 4:0.

Haland je u 64. minutu naleteo na jednu povratnu Serhija Gomeza i pogodio za 5:1, da bi potom upisao novu asistenciju za Fodena koji takođe postiže het-trik za 6:1.

Prvi pogodak za Junajted postigao je Antoni u 56. minutu, a u finišu je poraz makar malo ublažio Marsijal, koji je dao dva gola, ali tada je odavno sve bilo rešeno.

Siti je tako ostao na bod iza Arsenala, dok je Junajted ostao na šestom mestu sa 12 bodova.