ŠTA LI ČEKA PARTIZAN? Keln rafalom za 18 minuta srušio moćnu Borusiju Dortmund!
Dejan Ljubičić (levo) posle gola za 3:1, Foto: EPA/Sascha Steinbach

bundesliga, 8. kolo

"Jarčevi" iz Kelna su preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu

Objavljeno: 18:54h

Fudbaleri Kelna pobedili su danas na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 3:2, u utakmici osmog kola Bundeslige.

Ekipa iz Dortmunda povela je golom Julijana Branta u 31. minutu, a izjednačio je Florijan Kajnc u 53. minutu. Tri minuta kasnije vođstvo domaćima doneo je Štefen Tigs, a prednost je udvostručio Dejan Ljubičić u 71. minutu.

Konačan rezultat postavio je fudbaler "Jarčeva" Beno Šmic, koji je postigao autogol u 78. minutu.

Keln je ostvario treću pobedu u ligi i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 13 bodova. Ekipa će u četvrtak dočekati Partizan u trećem kolu Lige konferencija.

Borusija Dortmund je pretrpela drugi poraz u poslednje tri utakmice, ukupno treći u ligi i četvrta je na tabeli sa 15 bodova.

Fudbaleri Frajburga pobedili su na svom terenu Majnc sa 2:1 i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Frajburg je poveo u trećem minutu golom Mihaela Gregoriča, a prednost je udvostručio Danijel-Kofi Kjereh u 37. minutu. Jedini gol za Majnc postigao je Aron Martin u 52. minutu.

Frajburg ima pet pobeda i drugi je na tabeli sa 17 bodova, a Majnc, koji je poslednje tri utakmice bez pobede, zauzima 10. mesto na tabeli sa 11 bodova.

Ajntraht je na svom terenu u Frankfurtu pobedio Union Berlin sa 2:0.

Mario Gece doveo je u vodjstvo Ajntraht golom u 12. minutu, a drugi gol postigao je Jesper Lindstrom u 42. minutu.

Ajntraht je posle četvrte uzastopne pobede peti na tabeli sa 14 bodova. Union je ostao prvi na tabeli i ima 17 bodova.

U ostalim utakmicama Lajpcig je na svom terenu pobedio Bohum sa 4:0, a Volfsburg je kao domaćin bio bolji od Štutgarta sa 3:2.

Kasnije u Bremenu igraju Verder - Borusija Menhengladbah.