HRVATI NISU DOZVOLILI IZNENAĐENJE! Danci igaju MONSTRUOZAN fudbal - pao šampion sveta!
Fudbaleri Hrvatske, Foto: CHRISTIAN BRUNA/EPA

liga nacija

Holanđani, Hrvati, Danci i Poljaci slavili u okviru Divizije A

Objavljeno: 22:54h

Fudbalske reprezentacije Holandije i Hrvatske zauzele su obezbedile prva mesta u svojim grupama A divizije Lige nacija i tako obezbedili plasman na fajnal-for.

Hrvatska je kao gost pobedila Austriju rezultatom 3:1 i tako sa 13 bodova sačuvala prvo mesto ispred Danaca, dok su Francuzi ostali na trećem. Austrija je putnik u B diviziju.

Hrvati su do pobede u Austriji došli golovima Modrića u šestom, Livaje u 69. i Lovrena u 72. minutu, a počasni pogodak za domaće dao je Baumgartner u devetom minutu.

Standings provided by SofaScore

Centralni meč ipak je bio Danska - Francuska, u kom su domaći pokazali da je ovo najbolja generacija u novijoj istori. Svetski šampion je kapitulirao, Danci su zasluženo slavili 2:0, ali im je za fajnal-for ipak bio potreban i kiks Hrvatske.

Kristijan Eriksen je igrao kao u najboljim danima i to baš na "Parken" stadionu, gde je u junu prošle godine kolabirao.

Iako nije postigao pogodak, kod prvog gola je spojio Damsgarda koji je potom proigrao Dolbega za 1:0, u 34. minutu.

Danci su sve rešili u 39. minutu kada je Skov Olsen uhvatio jednu odbijenu i sa 20 metara savladao Areolu za 2:0.

Mbape je bio najopasniji do kraja, u periodu od 67. do 70. minuta imao je čak tri udarca u okvir, ali je uvek na mestu bio Kasper Šmajhel.

Danci su sačuvali prednost i zadovoljni idu u Katar, dok Francuzi imaju razloga za brigu, naročito u fazi odbrane bez Rafaela Varana koji je večeras dobio odmor.

Manje uzbuđenja viđeno je u grupi 4, gde su Holanđani potvrdili prvo mesto pobedom nad Belgijom rezultatom 1:0, a identičnim ishodom Poljaci su poslali Vels u diviziju B.

Čovek odluke bio je Van Dajk koji je u 73. minutu iskoristio asistenciju Gakpa, koga definitivno čeka veliki transfer, jer blista od početka sezone.

Poljaci su u meču koji nije imao rezultatski značaj pobedili Vels u gostima rezultatom 1:0.

Levandovski je kao na tacni proigrao Sviderskog u 58. minutu za konačan rezultat.