Milan - Napoli, Foto: Profimedia

ZANIMLJIVA SEZONA U SERIJI A

Aktuelni šampion ostao je na deobi 4. pozicije sa Laciom sa 14 bodova

Objavljeno: 23:29h

Fudbaleri Napolija savladali su Milan u derbiju 7. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1 (0:0).

Napoli se vratio na prvo mesto koje sada deli sa Atalantom, koja je ranije tokom dana savladala Romu u Rimu. Oba tima imaju po 17 bodova.

Aktuelni šampion ostao je na deobi 4. pozicije sa Laciom sa 14 bodova.

Posle prvog poluvremena u kom nije bilo pogodaka, Napoli je poveo posle 10 minuta igre u nastavku. Rade Krunić je skrivio jedanaesterac, a Mateo Politano ga realizovao u vođstvo gostiju.

Ipak, 14 minuta kasnije Milan je uspeo da uzvrati udarac. Olivije Žiru je bio precizan na asistenciju Tea Ernandesa.

Ali, nerešen rezultat ostao je na snazi samo još devet minuta jer je toliko bilo potrebno Napoliju da ponovo povede.

Junak trijumfa postao je Đovani Simeone na dodavanje Marija Ruija za konačnih 2:1.