BARSA NEZASLUŽENO IDE KUĆI PRAZNIH RUKU: Tadićevom Ajaksu malo falilo da uzme bod na Enfildu, Briž šokirao Porto!
Fudbaleri Bajerna, Foto: EPA/Ronald Wittek

liga šampiona 2. kolo

Fenomenalne utakmice su odigrane u drugom kolu Lige šampiona

Objavljeno: 23:06h

Fudbaleri Liverpula savladali su Ajaks sa 2:1 u utakmice drugog kola grupe "A" Lige šampiona.

Poveli su "crveni" u 17. minutu, nakon ispucavanja golmana Alisona Dijaz je bio bolji u skoku od Timbera, spustio loptu Žoti, a ovaj uposlio neometanog Mohameda Salaha koji je smestio loptu u mrežu, i prekinuo niz od sedam mečeva bez pogotka u Ligi šampiona.

Igrao se 27. minut kada je već po navici ispalala desna strana odbrane Liverpula, Berghuis se uvuka iza leđa Aleksandra-Arnolda uputio dobar centaršut, a napadač "kopljanika" Mohamed Kudus zakucao loptu pod prečku Alisonovog gola.

Ipak, korner je bio "zlata vredan" za domaćina. Loptu je iz ugla izveo Cimikas, sjajno se u skoku snašao štoper Žoel Matip i glavom doneo ogromnu pobedu Liverpulu.

U grupi "B" briljantni Klub Briž je kao gost sa ubedljivih 4:0 slavio na gostovanju Portu.

Belgijski šampion poveo je iz penala u 18. minutu, strelac je bio Feran Jutgla.

Gosti su pitanje pobednika rešili u prvih sedam minuta nastavka. Prvo je u 47. minutu strelac pogotka Jutgla asistirao Kamalu Sovi za drugi, da bi pet minuta kasnije Andreas Skov Olsen postigao i treći pogodak za veliku pobedu Briža.

Katastrofu Porta kompletirao je rezervista Antonio Nusačetvrtim golomna meču, minut pre isteka 90. minuta.

U istoj grupi Bajer Leverkuzen je savladao Atletiko Madrid sa 2:0.

Oba rivala imala su svoje prilike za pobedu večeras, šanse su sa jedne strane propustili Tapsoba i Šik, sa druge Morata i De Paul.

Pitanje pobednika odlučeno je u 84. minutu kada je sjajan gol postigao vezista Robert Andrih na asistenciju Žeremija Firmponga.

"Jorgandžije" su bile na konopcima posle primljenog pogotka, a "dokrajčio" ih je Musa Dijabi tri minuta kasnije, ponovo je asistent bio Frimpong.

U derbi meču 2. kola Lige šampiona fudbaleri Bajerna iz Mihnena su u okviru Grupe C savladali na svom terenu ekipu Barselone sa 2:0 (0:0).

Kimih je uputio precizan udarac iz ugla, lopta je došla do usamljenog Lukasa Ernandeza koji je glavom sproveo loptu u mrežu za 1:0! Samo tri minuta kasnije nova šansa za nemački ti i novi pogodak.

Ovoga puta, Liroj Sane je probio srce odbrane Barse i sproveo loptu pored nemoćnog Ter Štegenaza velikih 2:0!

U meču Grupe D najelitnijeg evropskog takmičenja fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta slavili su na gostovanju protiv ekipe Olimpika iz Marseja rezultatom 1:0.

Gosti su stigli do pogotka u 43. minutu, a strelac je bio Jesper Lindstrom. Lopta je do njega došla posle srećnog odbitka nakon što je igrač domaćih pokušao da preseče dodavanje.

Anjtraht je u 80. minutu stigao i do drugog pogotka, ali je gol Kamade poništio VAR.

Frankfurt je tako došao do prve pobede, dok je Marsej doživeo i drugi poraz.