ZVEZDA DO ČELA TABELE U 89. MINUTU! Novi Pazar nije izdržao, Pešić režirao preokret!
Novi Pazar - Crvena zvezda, Foto: Starsport

11. kolo superlige srbije

Crveno-beli strepeli do finiša meča, Pešić doneo veliku pobedu

Objavljeno: 19:03h

Fudbaleri Crvene zvezde su slavili protiv Novog Pazara posle preokreta rezultatom 2:1, u okviru 11. kola Superlige Srbije.

Sve je dobro počelo za domaće fudbalere, pošto im se inicijativa na terenu isplatila već u 5. minutu.

Vodeći gol za Novi Pazar postigao je kapiten Stefan Lončar posle kornera. Crveno-beli su dugo tražili put ka golu, a pronašao ga je u 34. minutu meča Milan Rodić nakon centaršuta El Fardu Bena.

Samo dva minuta kasnije umalo je viđen potpuni preokret. Katai je spustio glavom loptu, a Bukari, koji se nalazio u kaznenom prostoru, šutirao i pogodio stativu.

FK Novi Pazar, FK Crvena zvezda, Superliga Srbije

Sa rezultatom 1:1 se otišlo na pauzu, a u nastavku se rasplamsala borba. Bilo je dosta tenzije, verbalnih okršaja, što je očekivano ako uzmemo u obzir ulog na ovom meču.

Najpre je Ergelaš iz mrtvog ugla pogodio stativu Borjana, da bi na drugoj strani Jović umalo postigao autogol.

Milojević je uveo Pešića, a onda i Mustafu i Kangvu u igru, međutim, velike šanse su izostale.

Sve do 88. minuta, kada je upravo Pešić, posle centaršuta Kangve, uz dosta međusobnog guranja i povlačenja sa rivalom, sa gol linije nekako ugurao loptu iza leđa Kljajića.

Nadoknada je trajala šest minuta, ali je Zvezda uspela da sačuva vođstvo i ostvari važan trijumf.