NOVI KIKS BAJERNA NA SVOM TERENU: Lajpcig očitao lekciju Dortmundu, Leverkuzen jedva izbegao poraz u Berlinu!
Fudbaleri Bajerna, Foto: EPA/Ronald Wittek

bundesliga 6. kolo

Šok na "Alijanc areni" dogodio se u 92. minutu

Sa samo 17 godina i 136 dana Matis Tel postigao je gol za Bajern u remiju Bavaraca protiv Štutgarta, na "Alijanc areni", bilo je 2:2.

Tragičar utakmice bio je Matijs de Liht koji je skrivio penal u nadoknadi vremena.

Uspeo je Štutgart da izjednači u 57. minutu golom Krisa Firiha na asistenciju Grka Mavropanosa.

Vođstvo Bajernu doneo je još jedan tinejdžer Džamal Musijala pogotkom samo tri minuta kasnije, asistent je bio Mazraui.

Šok na "Alijanc areni" dogodio se u 92. minutu kada je Serhu Žirasi pogodio sa penala za veliki bod "švaba". Prethodno je lopta u ruku pogodila Matijsa de Lihta.

U derbiju kolu RB Lajpcig je na svom stadionu savladao Borusiju Dortmund sa 3:0.

Sve je bilo rešeno u prvih 45 minuta. Prvo je defanzivac Vili Orban doveo "bikove" do vođstva u šestom minutu nakon kornera koji je izveo Soboslaj.

Na isteku prvog dela Dominik Soboslaj je pokazao svoju klasu i sjajnim golom rešio pitanje pobednika.

Konačan rezultat postavio je rezervista Amadu Hajdara šest minuta pre kraja meča.

U ostalim utakmicama Volfsburg je kao gost iznenadio Ajntraht i slavio sa 1:0, gol odluke postigao je Maksen Lakroa u 60. minutu nakon odlično izvedenog kornera Hrvata Brekala.

U goleadi Herta i Bajer Leverkuzen su podelili bodove 2:2.

Sva četiri poogotka viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je Demirbaj iz "slobodnjaka" doveo goste u vođstvo, igrao se 49. minut, da bi sedam minuta kasnije Suat Serdar izjedančio rezultat. Uspela je Herta da preokene sjajnim golom Marka Rihtera 15 minuta pre kraja meča, ali je bod gostima doneoPatrik Šik pogotkom u 80. minutu.

Hofenhajm je bio siguran na svom terenu i sa 4:1 pobedio Majnc koji je u 41. minutu ostao sa desetoricom nakon što je crveni karton dobio Aleksandar Hak.

Andrej Kramarić je propustio jedanaesterac u 43. minutu, ali je Hrvat bio precizan u 53. i tako doneo prednost svom timu. Griša Promel i Munas Dabur bili su strelci drugog i trećeg pogotka za domaćine, da bi "utešni" gol za Majnc postigao Dominik Kor pet minuta pre kraja. Konačan rezultat postavio je Pavel Kaderžabek u sudijskoj nadoknadi.