DONARUMA SPREČIO VLAHOVIĆA DA DONESE BOD JUVEU: Kostić asistirao Mekeniju, Makabi poražen, Real i Siti rutinski!
Dušan Vlahović, Foto: EPA/Yoan Valat

liga šampiona 1. kolo

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Juventusa sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe H Lige šampiona.

PSŽ je u petom minutu iskoristio prvu šansu na meču i preko Kilijana Mbapea došao do vodjstva. Asistenciju ka francuskom napadaču je uputio Nejmar, a Mbape je volej udarcem savladao golmana torinskog kluba Matiju Perina.

Novi gol za domaći klub Mbape postiže u 22. minutu, nakon akcije u kaznenom prostoru sa Ašrafom Hakimijem.

Drugo poluvreme donelo je bolju igru gostiju, koji su rezultat smanjili u 53. minutu golom Vestona Mekenija. Američki fudbaler je iskoristio centaršut srpskog igrača Filipa Kostića i glavom se upisao u strelce.

Tri minuta kasnije priliku za izjednačenje propustio je srpski fudbaler Dušan Vlahović. Njegov udarac glavom je odbranio golman PSŽ-a Djanluidji Donaruma.

Napadale su obe ekipe do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo.

Vlahović i Kostić odigrali su ceo meč za torinski klub.

U sledećem kolu PSŽ gostuje Makabiju u Haifi, a Juventus dočekuje Benfiku.

Benfika je u Lisabonu u okviru ove grupe pobedila Makabi iz Haife sa 2:0.

Portugalski tim je poveo golom Rafe Silve u 50. minutu, da bi četiri minuta kasnije preciznim udarcem iz daljine gol postigao i Alehandro Grimaldo.

Mančester siti je na gostovanju pobedio Sevilju sa 4:0, u meču prvog kola Grupe G.

Erling Haland je prvi gol za engleski tim postigao u 20. minutu posle asistencije Kevina de Brujnea.

Rezultat je uvećao Fil Foden u 58. minutu, dok je Haland u 67. minutu iskoristio odbijenu loptu nakon Fodenovog šuta i postigao novi pogodak.

Konačan ishod postavio je Ruben Dijaš u drugom minutu nadoknade.

Ranije danas u Grupi G Borusija Dortmund je na svom terenu pobedila Kopenhagen sa 3:0.

Siti u sledećem kolu dočekuje Borusiju Dortmund, a Kopenhagen na domaćem terenu igra protiv Sevilje.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u Glazgovu ekipu Seltika sa 3:0, u meču prvog kola Grupe F Lige šampiona.

Svi golovi vidjeni su u drugom delu meča, a prvi se u strelce upisao Vinisijus Žunior u 56. minutu, nakon asistencije Federika Valverdea.

Četiri minuta kasnije dodavanje Edena Azara iskoristio je hrvatski fudbaler Luka Modrić za drugi gol madridskog tima.

Aktuelni prvaci Evrope su do trećeg gola došli u 77. minutu. Centaršut u kazneni prostor uputio je Toni Kros, a u nastavku je gol posle asistencije Danija Karvahala postigao Azar.

Zbog povrede kolena teren je u 30. minutu napustio napadač Real Madrida Karim Benzema, koji je prošle sezone bio najbolji strelac Lige šampiona.

U istoj grupi Šahtjor je na gostovanju savladao Lajpcig sa 4:1.

Ukrajinski tim je poveo golom Marijana Šveda u 16. minutu, posle velike greške golmana domaćeg tima Petera Gulačija.

Lajpcig je izjednačio preko Mohameda Simankana u 57. minutu, a Šved minut kasnije vraća goste u vodjstvo.

Do kraja golove za Šahtjor postižu Mihail Mudrik u 76. i Lasina Traore u 85. minutu.

Real Madrid u sledećem kolu dočekuje Lajpcig, a Šahtjor je domaćin Seltiku.

U okviru Grupe E Salcburg i Milan su u Austriji odigrali nerešeno 1:1.

Noa Okafor je u 28. minutu doneo prednost daustrijskom timu, a bod Milanu posle asistencije Rafaela Leaa donosi Aleksis Salemakers u 40. minutu.

Ranije danas u Grupi E Dinamo je u Zagrebu pobedio Čelsi sa 1:0.

U sledećem kolu Milan dočekuje Dinamo, dok Čelsi u Londonu igra protiv Salcburga.