ZA INFARKT: 15 najluđih mečeva u istoriji fudbala! (VIDEO)

kad ste njih preživeli...

Predstavljamo vam neke od najneverovatnijih preokreta ikada viđenih na fudbalskim stadionima
Objavljeno: 20:10h

Planeta je i dalje u šoku zbog čudesnog preokreta koji su prethodnog vikenda priredili igrači CSKA iz Moskve koji su posle 0:3 na poluvremenu preokrenuli na 6:4 protiv Mordovije. LUDNICA: Gol i asistencija Tošića u meču za nevericu! (VIDEO) Mnogi sumnjaju u ono što se desilo u ovom meču, ali mnogi su oduševljeni onime što su videli. Međutim, daleko od toga da su "armejci" prvi koji su načinili ovakav podvig, te povodom toga mi se prisećamo najneverovatnijih preokreta u istoriji fudbala.

Na prvenstvu Evrope 2000. godine Englezi su imali velikih 2:0 protiv Portugala, ali su lako ispustili do kraja meča
Verder je devedesetih godina bio jaka ekipa, a dokaz jeste da su protiv Anderlehta gubili sa 3:0, ali su se furizonom igrom vratili u meč i "zgazili" Belgijance Davne 1955. godine selekcija Jugoslavije je na Olimpijskim igrama u Helsinkiju odmerila snage sa Sovjetskim Savezom u do tada neviđenom meču sa čak 10 golova
Ponovo EURO 2000. godine, ali ovog puta naša selekcija u meču sa Slovenijom gde su "plavi" gubili sa 3:0, ali su zahvaljujući Savi Miloševiću vratili u "život" i sustigli prednost Zvezde i Benfike, a gosti iz Portugala su u prvom poluvremenu stekli prednost od 2:0, da bi Rajko Janjanin het-trikom doneo potpuni preokret crveno-belima
Finale Mundijala 1954. godine ostaće upamćeno po neprikosnovenoj Mađarskoj koja je vodila sa 2:0, ali onda se desilo "čudo iz Berna" i Nemci su potpuno preokrenuli meč, potom osvojili titulu
Votford i Lester su odigrali pravi meč za infarkt, jer su samo nekoliko sekundi pre kraja "lisice" imale maltene zagarantovan prolaz, a onda
Nemačka i Švedska su ne tako davno (2012. godine) odigrali meč u kome su "panceri" vodili sa 4:0, nakon čega su se Šveđani predvođeni Ibrahimovićem najzad probudili
Finale Lige šampiona 1999. godine, Bajern je od šestog minuta poveo golom Baslera, a Šeringem i Solsker su u nadoknadi vremena doneli najteži poraz Bavarcima u istoriji
Arsenal je "pregazio" Njukasl sa četiri gola u prvih 26 minuta meča, ali su se "svrake" sa neverovatnih pola sata vratile u meč i izjednačile rezultat
Valter Pandijani je postao heroj Deportiva, jer je vratio svoj klub koji je gubio sa 3:0 od PSŽ-a, a onda pobedio. Ovaj preokret zabeležen kao najveći u istoriji španskog kluba
Direktna borbu za titulu Premijer lige 2012. godine vodili su klubovi iz Mančestera - Siti i Junajted. "Građani" su vodili veliku bitku sa Kvins Parkom, pogotovo u poslednjim minutima
Posle poraza u prvom polufinalu od Milana (2:0), ekipa Barselone je u revanšu neverovatnom igrom "pregazila" Italijane i prošla dalje u Ligi šampiona
Arsenal je prema mnogima sa Redingom odigrao najluđi meč u poslednjoj dekadi, kada su izabranici Arsena Vengera postigli čak sedam golova na meču, a ukupno ih je bilo 11
I prava poslastica za kraj, finale Lige šampiona 2005. Favorizovani Milan protiv Liverpula i rezultat na semaforu posle 45 minuta od čak 3:0. Ostalo je istorija