TSC ŠOKIRAO ZVEZDU NA MARAKANI! Crveno-beli posle derbija sa Partizanom prosuli nove bodove!
Crvena zvezda - TSC, Foto: Starsport

10. kolo superlige

Crvena zvezda samo do boda protiv tima iz Bačke Topole

Objavljeno: 22:18h

Fudbaleri Crvene zvezde su remizirali na domaćem terenu sa ekipom TSC-a rezultatom 1:1, u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Ovo je prvi meč crveno-belih posle remija sa Partizanom u "večitom" derbiju, tako da je aktuelni šampion Srbije u dva kola "prosuo" četiri boda.

Oba gola su viđena u finišu prvog poluvremena, a Borjan je uspeo da sačuva gol do 42. minuta, kada su gosti iskoristili grešku Azarova.

Poklonio je loptu protivniku, Ratkov je poslao sjajan pas za Jovanovića, a on je šutirao preko Dragovićeve noge i matirao kapitena crveno-belih.

Međutim, nije dugo potrajala sreća fudbalera TSC-a.

FK Crvena zvezda, FK TSC, Fudbal

U poslednjem minutu nadoknade prvog poluvremena dosuđen je korner za Zvezdu posle kojeg je nastala velika gužva i na kraju, neko je uspeo da smesti loptu u mrežu TSC-a. Reklo bi se da je autogol postigao Veljko Ilić, golman TSC-a, od čije noge se lopta odbila u mrežu nakon stative. Prethodno je glavom loptu udario Milunović.

Takođe, iz prvh 45 minuta se pamti stativa Kangve.

Crveno-beli jesu imali terensku inicijativu, ali nije bilo konkretnosti u napadu, Bukari i Katai su uspeli da iskreiraju nekoliko šansi, ali uzalud.

Kako je vreme odmicalo, tako je Zvezda bila bezidejnija, a TSC je ostajao skoncentrisan.

Mogli su crveno-beli i do pobede, imali su šanse, ali nijedna nije bila kolosalna, pa je TSC zasluženo osvojio bod.

Naredni meč za Zvezdu je prvo kolo grupne faze Lige Evrope u četvrtak protiv Monaka na stadionu "Rajko Mitić".