JUNAJTED PREKINUO ARSENALOV NIZ! Lagana pobeda Ronalda i drugara protiv "tobdžija"!
Fudbaleri Junajteda, Foto: Profimedia

6. kolo premijer lige

Arsenal zadržao prvo mesto na tabeli, Junajted 5.

Objavljeno: 20:12h

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Arsenal rezultatom 3:1 u šestom kolu Premijer lige.

Ko zna šta bi bilo da nije bilo VAR-a, koji je u 12. minutu poništio gol Martinelija.

Ubrzo je stigla kazna i Antoni, brazilski krilni napadač koji je pre nekoliko dana došao iz Ajaksa za 100 miliona evra, postigao je prvenac na asistenciju Rašforda.

Antoni je zamenjen već u 60. minutu za Kristijana Ronalda, ali to nije pomoglo ekipi Erika ten Haga.

Bukajo Saka je u 60. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane "đavola" i izjednačio na 1:1.

Junajted - Arsenal
Junajted - Arsenalfoto: Profimedia

Međutim, 66. minutu je Bruno Fernandeš spoljnom poslao neverovatno precizan pas za Rašforda, koji je zatim uz asistenciju dodao i gol za 2:1.

Mikel Arteta je pokušao da osveži svoje redove izmenama, a Junajted se povukao ubacivši Freda umesto Sanča.

To im nije pomoglo pošto je devet minuta kasnije primljen još jedan gol.

Ponovo je sevnula kontra domaćina, a ovog puta su Eriksen i Rašford ostali sami ispred Ramzdejla.

Danski vezista je poslao loptu ka Englezu, koji je imao lak posao za 3:1.

Arsenal je u ovaj meč ušao sa pet pobeda u isto toliko mečeva, ali se na "Old Trafordu" prvi put ove sezone "okliznuo".

"Crveni đavoli" su prebrodili loš start sezone i upisali treći trijumf u nizu.