VAR SPREČIO VELIKU RADOST NAVIJAČA EVERTONA: Derbi Liverpula završen najnepopularnijim rezultatom!
Derbi Liverpula, Foto: EPA/Peter Powell

premijer liga 6. kola

Liverpul je prekinuo niz od dve pobede i posle trećeg remija

Fudbaleri Evertona odigrali su danas na svom terenu u gradskom derbiju nerešeno 0:0 protiv Liverpula, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Ekipe su u prvom poluvremenu tri puta pogodile okvir gola - fudbaleri Liverpula Darvin Nunjes i Luis Dijas, a na drugoj strani Tom Dejvis.

Everton je postigao gol u 69. minutu kada je strelac bio Konor Koudi, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

"Crveni" su u drugom delu imali dobre prilike preko Kostasa Cimikasa i Roberta Firmina, čiji je šut u 87. minutu dobro odbranio golman Džordan Pikford, što je bila njegova sedma odbrana na utakmici.

Everton je i dalje bez pobede, a posle dva poraza u prva dva kola, vezao je četvrti remi i sa četiri boda zauzima 14. mesto na tabeli. Liverpul je prekinuo niz od dve pobede i posle trećeg remija u prvenstvu ima devet bodova na petom mestu na tabeli.