Fudbaleri Fulama, Foto: Profimedia

premijer liga!

Srpski golgeter nastavio da rešeta, Brajton savladan

Objavljeno: 23:00h

Fudbaleri Fulama savladali su na "Krejven Kotidžu" ekipu Brajtona rezultatom 2:1, u petom kolu Premijer lige.

Vodeći pogodak bio je delo Aleksandra Mitrovića, kojem je to bio peti gol u sezoni.

On je u 48. minutu pogodio mrežu Sančesa posle asistencije Kebana.

Srpski napadač je na drugoj stativi postavio nogu i tako nakon Liverpula, Brentforda i Arsenala, dao gol Brajtonu.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrovićfoto: EPA/Andy Rain

Sedam minuta kasnije Dank je postigao autogol, da bi već u 59. Mekalister vratio nadu Brajtonu.

Mogao je Kebano opet ubrzo da donese dva gola prednosti domaćima, ali nije iskoristio grešku golmana gostiju.

Nije bilo velikih prilika do kraja, te je tim Marka Silve ostvario drugi trijumf u sezoni.

Fulam je trenutno šesti na tabeli sa osam bodova, dva manje od četvrtoplasiranog Brajtona.

U istom terminu, Kristal Palas i Brentford remizirali su 1:1.

Delovalo je da će lep gol Vilfreda Zahe u 59. minutu biti dovoljan domaćima za pobedu, ali su na kraju strepeli i za jedan bod.

Visa je najpre izjednačio u 88, da bi u nadoknadi gosti imali još dve velike šanse, između ostalog i pogođenu prečku.

Fudbaleri Čelsija izgubili su na gostovanju kod Sautemptona (2:1), u meču petog kola Premijer lige, dok su Lids i Everton podelili plen 1:1.