BENZEMA JE PONOVO POTVRDIO SVOJU KLASU: Kraljevski klub posle mnogo problema izašao na kraj sa odličnim Espanjolom!
Karim Benzema, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

LA LIGA 3. KOLO

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Espanjol u Barseloni sa 3:1, u trećem kolu španske La Lige.

Espanjol je pružio veoma dobru partiju, verovatno je zaslužio bod, ali mu ga nije dao Karim Benzema, koji je postigao golove u 88. i desetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Šampion Španije i Evrope je odlično otvorio meč. Igrao se 12. minut kada je Čuameni fantastično proigrao Vinisijusa, a Brazilac rutinski matirao Lekomta, za 0:1.

U nastavku prvog dela je Espanjol uspostavio ravnotežu, bio hrabar i nagrada je stigla u 43. minutu. Hoselu je bio sjajan u duelu sa Militaom i iz drugog pokušaja je savladao Kurtou, za 1:1.

Odvažno je krenuo domaćin i u drugo poluvreme, imao je nekoliko lepih situacija, ali nije mogao do gola.

Real je umalo ponovo poveo u 67. minutu, ali je pogodak Benzeme poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

Espanjol je bio bolji u finišu, ali Real je još jednom dokazao od čega je satkan. Rodrigo je uposlio Benzemu u 88. minutu, a ovaj je iz peterca 11. put u karijeri dao gol ovoj katalonskoj ekipi.

Golman Espanjola Lekomt dobio je crveni karton u sudijskoj nadoknadi vremena.

Na gol je stao igrač domaćih Kabrera, a Benzema ga je lako savladao iz slobodnog udarca u desetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Real u sledećem kolu dočekuje Betis i biće to duel jedinih timova koji su osvojili svih devet bodova u uvodna tri kola.