NIŠTA OD LIGE ŠAMPIONA! Puna Marakana nije pomogla KADA JE SREĆA OKRENULA LEĐA: Zvezda u Ligi Evrope!
FK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

kvalifikacija za ligu šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde igraće Ligu Evrope!

Objavljeno: 23:02h

Utakmica na Marakani je bila puna naboja. Domaća ekipa je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu. Došli su do prednosti crveno-beli preko Aleksandra Pešića koji se sjajno snašao pred golom Makabija nakon prodora Kataija po levoj strani.

Taj gol je doneo rezultatsko poravnanje, i dodatni elan crveno-belima da napadnu još pametnije.

1 / 10 Foto: Starsport©

Posle fenomenalne akcije, Katai, Pešić, Ivanić koji se sjajno kretao, zakucao je loptu u mrežu gostiju za 2:0.

Već kada je izgledalo da će se otići na poluvreme, šok na Marakani – penal nakon što je lopta pogodila Srnića u ruku.

Milan Borjan je uspeo da odbrani udarac sa kreča Haziza, Zvezda je kreula u kontru, izgubljena lopta udarac sa distance, golman Zvezde je bio markiran i šut sa distane Sandgren pogađa mrežu!

U nastavku meča Makabi se konsolidovao. Zvezda je najbolju priliku imala iz slobodnog udarca preko Aleksandra Kataija koji je bio neprecizan sa 18 metara.

Delovalo je da će meč otići u produžetak ali je Milan Pavkov postigao autogol u 90. minutu meča nakon slobodnog udarca Makabija koji odlazi u Ligu šampiona, dok će Zvezda u Ligu Evrope!

Meč ste mogli da pratite uživo na sajtu Espreso:

Tok meča:

II poluvreme: KRAJ MEČA

90. minut: GOOOOLLL: Pavkov pogađa mrežu Milana Borjana posle izvedenog slobodnog udarca

78. minut: Pešić izlazi Pavkov na terenu

73. minut: Rodić dobija žuti karton

65. minut: Mirko Ivanić se poigravao tamo gde nije smeo, izgubio je loptu u opasnoj zoni, udarac Pjer Kornua koji Milan Borjan uz pomoć stative uspeva da odbije u korner

60. minut: Gosti su uspostavili terensku inicijativu. Ali Muhamed šutira van kaznenog prostora preko gola

56. minut: Slobodan udarac na kapici Makabija, nakon pada Aleksandra Kataija koji je i uzeo loptu da izvede slobodnjak - ipak preko gola!

53. minut: Gelor Kanga izlazi iz igre - veoma, veoma nezadovoljan. Ima i žuti karton zbog kog Dejan Stanković ne želi da rizikuje

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

Dejan Stanković
Dejan Stankovićfoto: Starsport©

I poluvreme:

45+5 minut: GOOOOLLL: Rodić je igrao rukom u kaznenom prostoru. Penal za goste. Žuti karton za Dragovića. Brani Borjan Hazizi! Neverovatan obrt - Milan Borjan je bio markiran pa je šut Sandgren sa distance završio u mreži Crvene zvezde

43. minut: GOOOOLLL: Kakav napad Crvene zvezde krunisan golom! Mirko Ivanić fenomenalnim udarcem matira golmana gostiju! Pešić, Katai Ivanić trojka kod sjajnog gola!

39. minut: Aleksandar Pešić je pokušao udarcem van kaznenog prostra, nakon sprinta. Pitanje je da li će Pešić moći da nastavi meč

33. minut: Prvi šut u okvir gola Zvezde, Borjan na visini zadatka iako je šut pućen sa distance

30. minut: Auuu kakav volej Ivanića! Ovo bi bio fantastičan gol - Mirko je sa kapice hvatao volej levom nogom. Lopta je prohujala pored stative!

27. minut - GOOOOLLL: Pešić nakon prodora Aleksandra Kataija po levoj strani. Doneo je loptu Katai do gola Koena uputio je u srce kaznenog prostora, jedan odbrambeni igrač je primio loptu na koju je naleteo Pešić koji je ubacio u mrežu!

24. minut: Kanga sa tridesetak metara šutira. Nije uspeo iz prve da loptu ukroti golman Makabija, Koen, ali nikoga nije bilo u blizini da naleti i ugrozi gol gostiju

16. minut: Lavovska borba Aleksandra Dragovića koji je reakcijom podsetio na Nemanju Vidića

12. minut: Mnogo sreće su imali gosti! Kanga je šutirao nakon povratne lopte Bukarija, odlična šansa ali ipak pogođena stativa!

10. minuta: Nema velikih šansi, međutim gostujući navijači su napravili bakljadu koja se spustila na teren koji je u dimu

FK Makabi Haifa

6. minut: Milan Borjan je morao da interveniše

3. minut: Crveno-beli već imaju prvi korner. Bez konkretnog udarca ka golu

1. minut: Gosti su krenuli sa centra

20.40 - Marko Simonović je stigao na "Markanu". Ispostavilo se da su košarkaši Crvene zvezde u loži

1 / 2 Foto: Espreso/ Miloš Dreković