Betmen se vratio u Dortmund i doneo Borusiji najbitniju pobedu u sezoni! (FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA 12. KOLO

Sjajnu utakmicu odigrali su Borusija Dortmund i Šalke, a domaći tim je slavio rezultatom 3:2
Objavljeno: 19:51h

Fantastičan je bio najveći derbi Nemačke. U nedelju popodne na "Vestafalenu", snage su odmerili Borusija Dortmund i Šalke, a domaća ekipa je slavila rezultatom 3:2. Domaći tim došao je do prednosti u 30. minutu, kada je Ginter sjajno uposlio Kagavu, a japanski fudbaler sjajnim udarcem glavom doveo "Milionere" u vođstvo. Šalke je ubrzo uzvratio preko Huntelara, izjednačivši rezultat na astistenciju Leroja Sanea.

Nedugo nakon početka drugog dela igre, Pjer-Emerik Obamejang stiže do 15. gola u šampionatu. Sjajni napadač je iskoristio asistenciju Kastra i rutinski poslao loptu u mrežu. Do kraja meča Huntelar je ponovo bio precizan, ovog puta u 71. minutu, kada je nakon centaršuta loše intervenisala odbrana domaćeg tima, a Huntelar iskoristio poklon.
Bundesliga, 12. kolo: Petak 1:3 Subota
0:0 4:0 1:2 2:0
0:0 1:1 Nedelja 3:2