JUVENTUS NA VLAHOVIĆEV POGON ISPRAŠIO SASUOLO: Dušan na pravi način započeo novu sezonu, Kostić upisao prve minute!
Vlahović postigao dva gola, Foto: EPA/Alessandro DI Marco

serija A 1. kolo

Objavljeno: 22:49h

Vlahović i Di Marija vodili Juventus do pobede nad Sasuolom (3:0).

"Bjankoneri" su slabo ušli u meč, napadači Sasuola su imali par dobrih šansi.

Defrel je u 20. minutu ozbiljno namučio Perina, ipak italijanski golman odlično reaguje. A onda smo videli "Di Marija" efekat.

Argentinac koristi dodavanje Aleksa Sandra i uz malu dozu sreće volejom lobira Konsiljija za vođstvo domaćina od 26. minuta.

Usledila je dosta bolja igra Juventusa, Vlahović je zapretio u par navrata, Kvadrado takođe, ali se do 2:0 čekao 42. minut. Dušana Vlahovića obara Ferari u šesnaest metara i to je penal koji srpski internacionalac realizuje za 2:0.

Dušan Vlahović

I posle pauze inicijativa Juventusa, Di Marija je ponovo oprobao svoj šut ovog puta bez gola. Ipak "El Fideo" beleži asistenciju samo minut kasnije, Di Marija do Vlahovića i to je 3:0 u 51. minutu.

Pet minuta kasnije Fratezi je oprobao šut, ali bez promene rezultata. Debitovao je i Kostić, Kragujevčanin ulazi na isteku sat vremena umesto Kvadrada. U 74. minutu još jedna dobra intervencija Perina, Pinamotijev šut je odbranjen.

Imao je Vlahović šansu za het-trik pri kraju, ali defanzivni zid blokira njegov pokušaj.