MITROVIĆ DVAPUT POGODIO, LIVERPUL SE DVAPUT VRATIO! Fulam nije za potcenjivanje, srpska gol mašina ponovo radi
Fulam - Liverpul, Foto: Profimedia

premijer liga!

Engleska bruji o partiji srpskog reprezentativca

Objavljeno: 15:35h

Fudbaleri Fulama i Liverpula su remizirali na "Krejven Kotidžu" rezultatom 2:2, u okviru 1. kola engleske Premijer lige.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović je po ko zna koji put bio heroj Fulama, ali i igrač utakmice sa favorizovanim rivalom.

Može se reći da je domaći tim na sjajan način otvorio povratničku sezonu u Premijer ligi i protiv vicešampiona Evrope "izvukao" remi.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrovićfoto: Profimedia

Bez imalo respekta su ušli fudbaleri Fulama u ovaj meč, a publika im je davala "vetar u leđa".

Masu na "Krejven kotidžu" je raspalio Aleksandar Mitroviću 33. minutu kada je nadskočio odbranu "Redsa" i glavom pogodio za 1:0. Dijaš je pogodio prečku u finišu prvog poluvremena, i to je bilo najbliže što su gosti stigli u prvih 45 minuta igre.

Počela je da popušta odbrana Fulama, iako je u 57. minutu vrlo lako moglo da bude 2:0 jer je Kebano odličnim udarcem sa oko 20 metara pogodio stativu.

To se domaćima "osvetilo" posle sedam minuta kada je gol postigao Nunjes. Eliot za Salaha koji je sa desne strane pronašao Urugvajca, a on je petom poravnao rezultat.

No, samo šest minuta kasnije novi šok za Liverpu i opet je "krivac" Aleksandar Mitrović.

U driblingu protiv Virdžila van Dajka je sklonio loptu i "namestio" se na njegovu nogu, te pao, a sudija Bobi Medli je pokazao na "belu tačku", što je potvrdio i VAR.

Najstrožu kaznu izveo je upravo srpski napadač i još jednom matirao Alisona Bekera za novo vođstvo domaćih.

Ali, i ova radost domaćih nije potrajala, tek devet minuta, pošto je u 81. Mohamed Salah još jednom izjednačio.

Dugu loptu spustio mu je na nogu Nunjes i tako uzvratio asistencijom, a Egipćanin je sjajno reagovao i spasao goste poraza.

U poslednjih 10 minuta uz pet nadoknade Liverpul je jurio potpuni preokret, ali ga nije stigao i, možda i najrealnije, na kraju su podeljeni bodovi.