TVENTEU DOVOLJNO JEDNO POLUVREME! Čukaričkom pretila KATASTROFA, ali ipak ČASTAN PORAZ!
Čukarički - Tvente, Foto: Starsport

kvalifikacije za ligu konferencija

Holanđani opravdali ulogu favorita protiv srpskog tima

Objavljeno: 22:03h

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da naprave iznenađenje u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su na stadionu Partizana poraženi od favorizovane ekipe Tventea sa 3:1.

Daleko od toga da srpski tim nije pokazao želju, volju i u nekim momentima bio u egalu sa Holanđanima, ali ipak je presudila razlika u kvalitetu.

Posle prvog poluvremena se činilo da će Čukarički doživeti katastrofu, ali sve se promenilo u drugih 45 minuta.

Holanđani su poveli već u 8. minutu kada je Dan Rots zatresao mrežu Brđana. Mišel Flap je povisio na 2:0, da bi Džošua Brenet pobegao odbrani i doneo velikih 3:0 pred veliki odmor.

FK Čukarički, FK Tvente, Fudbal

Međutim, u drugom poluvremenu smo gledali potpuno drugačiju ekipu Čukaričkog.

Luka Adžić se našao u stopostotnoj prilici u 50. minutu, ali je golman Unerstal odbranio zicer. Ono što nije uspeo Ažić, nepunih 10 minuta je uspeo Stefan Kovač.

Posle ovog gola domaći su se potpuno oslobodili pritiska i igrali napadački fudbal.

Ovusu i Adžić su nekoliko puta zakuvali pred golom Tventea, ali do kraja meča nije došlo do promene rezultata.

Pobednika ovog dvomeča u plej-ofu čeka ekipa Fiorentine.