DINAMO SE U BUGARSKOJ PRIBLIŽIO PLEJ OFU LŠ: Plzenj preokrenuo u Moldaviji, Šerif više nije ista ekipa!
Fudbaleri Dinama, Foto: Profimedia

kvalifikacije za ligu šampiona treće kolo

Revanš mečevi na programu su naredne nedelje

Fudbaleri Dinama iz Zagreba i Plzenja napravili su veliki korak ka plej-ofu za Ligu šampiona, pošto su večeras kao gosti pobedili Ludogorec, odnosno Šerif.

Susret u Razgradu bio je duel između dve ekipe koje godinama unazad znaju kako se igra u Evropi, a ovaj put, bolji je bio Dinamo.

Hrvatski šampion je već u uvodnim minutima rešio pitanje pobednika. U šestom minutu Perić je pogodio za 0:1, a već u deveto Pat je autogolom udaljio Ludogorec od Lige šampiona.

U 22. minutu Tekpeti je vratio nadu bugarskom šampionu, ali sve do kraja nije bilo promene rezultata.

Ludogorec je do kraja bio bolji rival, u 67. i 69. minutu je imao dve odlične prilike preko Sotirijua, koji je u oba navrata bio za malo neprecizan.

U drugom meču, identičnim rezultatom, Plzenj je slavio protiv Šerifa u Tiraspolju.

Kao što se znalo, Šerif iz Tiraspolja više nije ona ista ekipa koja je eliminisala Crvenu zvezdu prošlog leta i u grupnoj fazi iznenadila i porazila Real u Madridu.

Istina, počelo je dobro za domaći tim, jer je Akanbi iz penala u 36. minutu doneo prednost Šerifu, ali je ona kratko trajala.

Pet minuta kasnije, penal i na drugoj strani iskoristio je Čori za 1:1. U 55. minutu češki tim je u potpunosti preokrenuo, strelac je bio Buča za konačnih 1:2.

Revanš mečevi na programu su naredne nedelje.