Dva gola Đorđevića gurnula Lacio u sledeću rundu, Bobadilja pokazao Partizanu šta ga čeka! (VIDEO)

LIGA EVROPE 4. KOLO

Srpski itnernacionalac heroj trijumfa Rimljana na severu Evrope. Paragvajac iz Augzburga postigao het-trik protiv Alkmara

Fenomenalno veče za Filipa Đorđevića u Ligi Evrope koji je konačno proradio ove sezone. Srpski internacionalac je doneo trijumf Laciju u Norveškoj protiv Rozenborga sa svoja dva pogotka. "Nebesko-plavi" su maltene pobedom u Norveškoj obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja, a sve zasluge idu na račun Srbina koji je već u 9. minutu zatresao mrežu posle kornera. Đorđević je svoju priliku koju je dobio od trenera Piolija odlučio da u potpunosti iskoristi 20 minuta kasnije kada je duplirao prednost italijanske ekipe i postavio konačan rezultat. Rival Partizana u grupi Augzburg se definitvno probudio kada je u pitanju drugo po jačini evropsko takmičenje, a najzaslužniji za to je svakako Bobadilja. Nemci su i drugi put uspeli da savladaju AZ Alkmar, ovog puta kod kuće zahvaljujući het-triku Paragvajca i tako se uključe potpuno u borbu za nokaut fazu. Za dva minuta je Paragvajac doneo dva gola prednosti domaćinu, a iako je na isteku poluvremena holandski tim smanjio zaostatak Ji Dong-Von i Bobadilja trećim golom su obezbedili nova tri boda i zakomplikovali situaciju u grupi u kojoj se nalazi i šampion Srbije. Liga Evrope, 4. kolo: Ajaks - Fenerbahče 0:0 Seltik - Molde 1:2 Rubin - Liverpul 0:1 Sion - Bordo 1:1 Borusija Dortmund - Gabala 4:0 Krasnodar - PAOK 2:1 Briž - Legija Varšava 1:0 Napoli - Midtjiland 5:0 Dinamo Minsk - Viljareal 2:1 Plzen - Rapid Beč 1:2 Groningen - Liberec 1:0 Marsej - Braga 1:0 (Espreso.co.rs)