MBAPE SPASIO FRANCUZE: Austrija je bila blizu velikog uspeha, Hrvatska upisala tri boda u Kopenhagenu!
Kilijan Mbape, Foto: EPA/Christian Bruna

liga nacija

Francuzima je ovo drugi bod iz tri meča, Austrijanci ostaju na 4

Reprezentacija Francuske je jedva izvukla bod na gostovanju Austriji danas u okviru Lige A, grupe 1, bilo je 1:1 (1:0).

Izigrali su fudbaleri Austrije reprezentativce Francuske u 37. minutu meča. Tada su ukrali loptu na sredini terena, išlo je sve veoma brzo preko desne strane, asistencija Lajmera za Vajmana koji nije imao težak zadatak sa sedam-osam metara od gola, praktično je gol bio prazan za 1:0.

Francuzi su bili ti koji su imali loptu u svom posedu u nastavku, ali i ti koji su imali više šansi.

Fudbalska reprezentacija Austrije

Nakon ulaska Kilijana Mbapea došlo je do bolje igre reprezentacije Francuske i do gola u 83. minutu.

Upravo je Mbape bio strelac izjednačujućeg gola nakon asistencije Nkunkua.

Francuzima je ovo drugi bod iz tri meča, Austrijanci ostaju na 4.

U drugom meču ove grupe 1 Lige nacija A, Hrvatska je kao gost savladala Dansku sa 0:1.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske

Gosti praktično nisu imali udarac u okvir gola u prvom poluvremenu, Danci su bili bliži pogotku, ali u nastavku nešto drugačija priča. Ulazak Modrića, Stanišića i Kovačića je znatno promenio stvari na terenu, Hrvati su izgledali bolje, agresivnije, konkretnije i stigli su do pobede preko Pašalića u 69. minutu utakmice.