NORVEŠKA I SLOVENIJA ODIGRALI PO MERI SRBIJE: Švajcarska ponovo poražena, Portugalci nastavljaju da melju rivale!
Erling Haland i David Brekalo, Foto: EPA/Javad Parsa

liga nacija

Reprezentacija Španije savladala je selekciju Švajcarske u Ženevi rezultatom 1:0.

Švajcarci su upisali i treći uzastopni poraz u Ligi nacija, posle Češke i Portugala, bodove su "sajdžijama" uzeli i Španci.

Presudan detalj dogodio se već u 13. minutu kada je Pablo Sarabija iskoristio dodavanje Ljorentea posle timske akcije po desnoj strani i matirao Zomera.

Nije Švajcarska delovala kao da je na nivou vrhunskih evropskih selekcija i to sasvim sigurno može radovati i selektora Srbije Dragana Stojkovića budući da ih čeka okršaj na Mundijalu u Kataru.

Fudbalska reprezentacija Španije

U okviru iste grupe, Portugal je lako izašao na kraj sa Česima, na kraju bilo je 2:0.

Domaćin je u Lisabonu poveo golom Žoaoa Kansela u 33. minutu, da bi pet minuta Gonsalo Gedeš postavio konačan rezultat.

Fudbalska reprezentacija Portugala

U grupi A, Portugal vodi sa sedam bodova nakon tri odigrana kola, druga je Španija sa četiri, treću poziciju zauzima Češka sa tri, dok je Švajcarska poslednje bez osvojenog boda.

U grupi B4, gde je i Srbija, Norveška i Slovenija su u Oslu odigrali bez golova što je odgovaralo igračima Dragana Stojkovića, koji grabe ka prvom mestu u grupi.

Treba reći da su Slovenci od 63. minuta igrali sa igračem manje pošto je Miha Blažič, ali Haland i ekipa nisu uspeli da savladaju Jana Oblaka.