BRAVO ZA SRPSKE KADETE: Orlići izbegli poraz protiv favorizovanih Španaca, obezbeđena nokaut faza!
Aleksandar Stanković, Foto: FSS

svaka čast

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina remizirala je sa Španijom (1:1) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

"Orlići" su Grupu C završili na drugom mestu iz Španaca sa pet osvojenih bodova, odnosno dva remija i pobedom.

Iza njih završili su Belgija sa četiri i Turska sa nula bodova, nakon što su Belgijanci u međusobnom susretu trijumfovali sa 3:1, što je bilo nedovoljno za prolaz.

FSS

Španija je bila bolji rival u prvom poluvremenu, o čemu najbolje govori statistika.

"Crvena furija" je imala 68 odsto poseda lopte uz osam šuteva naspram svega dva, ali je rezultat bio 0:0.

Izabranici Đulena Gerera konačno su uspeli da probiju bedem u Srbije u 76. minutu kada je strelac bio Mela, a "Orlićima" nije bilo svejedno jer im je poraz donosio mogućnost ispadanja sa EP.

Da situacija bude još lošija, usledio je crveni karton, odnosno drugi žuti, koj je u 78. minutu dobio Mijatović.

FSS

A, onda...

Penal za Srbiju koji realizuje napadač Vojvodine Jovan Milošević i odvodi Srbiju u četvrtfinale EP, što je najbolji rezultat za U17 kategoriju u poslednjih 20 godina.