KOSTIĆ I AJNTRAHT SLAVE! Nemački tim osvojio pehar, milione i plasman u Ligu šampiona naredne sezone! (VIDEO/FOTO)
Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta sa trofejom Lige Evrope, Foto: Profimedia

LIGA EVROPE, FINALE!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:32h

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta osvajači su Lige Evrope, pošto su u finalu u Sevilji pobedili Glazgov Rendžers posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Utakmica je završena rezutatom 1:1, a u dva produžetka od po 15 minuta nije bilo pogodaka, pa su o pobediku odlučivali penali.

Fudbaleri Ajntrahta imali su više koncentracije i bili su precizni svih pet puta, dok je golman nemačkog tima odbranio jedan udarac sa bele tačke.

Zahvaljujući ovom rijumfu, Ajntraht će naredne sezone igrati u Ligi šampiona.

1 / 5 Foto: Profimedia

PENALI: 0:1 - Tavernije, 1:1 - Lenc, 1:2 - Dejvis, 2:2 - Hrustić, 2:3 - Arfild, 3:3 - Kamada, 3:3 - Remzi (promašaj, brani Trap), 4:3 - Kostić, 4:4 - Ruf, 5:4 - Bore - KRAJ!!!!!!! AJNTRAHT IZ FRANKFURTA JE POBEDNIK LIGE EVROPE!!!!!!!!

DRUGI PRODUŽETAK:

120' Kraj drugog produžetka. Pitanje pobednika Lige Evrope za sezonu 2021/2022. odlučiće penali.

117' Gol-šansa za Kenta, ali je Trap pokazao sjajan refleks i spasio Ajntraht. Na odbijenu loptu natrčao je Dejvis, ali je šut završio preko gola.

113' Solidan pokušaj Kenta, Trap je bio siguran.

105' Počeo je drugi produžetak.

PRVI PRODUŽETAK:

105' Završen je prvi produžetak u Sevilji, nema promene rezultata.

100' Ponovo preti Ajntraht ovoga puta je Knauf šutirao iz teške pozicije, čini se da je bilo i boljih rešenja.

95' Šansa za Ajntraht, Bore je prošao po desnoj strani, ali ga je Basi stigao u poslednjem trenutku i odbio loptu u korner.

FK Ajntraht Frankfurt, FK Glazgov  Rendžers, Liga Evrope

91' Počeo je prvi produžetak.

DRUGO POLUVREME:

95' Kraj regularnog dela utakmice. Slede produžetci.

90' Drugo poluvreme produženo je pet minuta.

83' Vremena je sve manje. Sve smo bliži produžetcima.

70' Pauza za osveženje igrača.

69' GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!! Ajntraht je izjednačio rezultat. Kostić je u petercu Rendžersa pronašao sjajnim čentaršutem Borea koji je savladao Mekgregora.

67' Velika prilika za Ajntraht. Kamada je šutirao preko gola.

FK Ajntraht Frankfurt, FK Glazgov  Rendžers, Finale

59' Igrači Ajntrahta traže penal, ali nije bilo ništa od toga. Lindstrem je prethodno šutirao, a loptu je odbio u korner Besi.

57' GOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Glazgov Rendžers vodi. Sou i Knauf su nespretnim reakcijama omogućili zicer Aribu koji je doveo svoj tim do prednosti.

48' Prva prilika u drugom poluvremenu. Šutirao je Lindstrem, lopta je zakačila jednog igrača Rendžersa, prevarila Mekgregora, ali i prošla tik pored stative.

46' Nastavljena je utakmica u Sevilji.

PRVO POLUVREME:

45+6' Kraj prvog poluvremena.

45+2' Dobar napad Glazgov Rendžersa koji je završen šutem Kenta sa same ivice šesnaesterca.

45' Prvo poluvreme produženo je šest minuta.

36' Lundstarm je šutirao preko gola.

32' Kostić je još jednom bio u dobroj prilici. Pokazao je izuzetnu brzinu, šutirao, ali je ovoga puta udarac završio pored gola.

FK Ajntraht Frankfurt, FK Glazgov  Rendžers, Filip Kostić

30' Kostić je oprobao svoj razorni udarac.

24' Pauza za osveženje.

23' Prvi udarac Glazgov Rendžersa ka golu Ajntrahta. Aribo je lepo gađao, ali nije bio precizan.

21' Sou je gađao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko Rendžersovog gola.

20' Nova prilika za Ajntraht, šutirao je Knauf, ali nije bio precizan.

12' Prvi opasniji napad na utakmici. Izveli su ga igrači Ajntrahta, lopta je došla do Soua, koji je gađao sa ivice kaznenog, međutim, Mekgregor je bio dobro postavljen.

5' Užasan start Lundstrama nad kapitenom Ajntrahta Rodeom koji je ostao da leži na travi posle udarca koji je dobio.

1' Počela je finalna utakmica u Sevilji. Prvi napad imala je ekipa iz Frankfurta.

Na stadionu "Ramon Sančes Pishuan" u Sevilji igra se finale Lige Evrope u kome se sastaju Ajntraht Frankfurt i Glazgov Rendžers.

Ajntraht je na putu do finala bio prvi u grupi sa Olimpijakosom, Fenerbahčeom i Antverpenom, a potom je eliminisao Betis, Barselonu i Vest Hem.

Glazgov Rendžers je krenuo iz kvalifikacija i do grupne faze stigao preko Alaršketa. Potom je bio drugi u konkurenciji Liona, Sparte iz Praga i Brondbija, a zatim izbacio Borusiju Dortmund, Crvenu zvezdu, Bragu i Lajpcig.

SASTAVI TIMOVA:

Ajntraht (3-4-2-1): Trap - Tuta, Ture, Endika - Knauf, Sou, Rode, Kostić - Lindstrem, Kamada - Bore.

Rendžers: (4-3-3): Mekgregor - Tavernijer, Goldson, Basi, Barišić - Džek, Lundstram, Kamara - Rajt, Aribo, Kent.

Srbija će imati predstavnika u vidu Filipa Kostića. Pobednik nosi trofej, ali i kartu za učešće u Ligi šampiona sledeće sezone.