LUDNICA U ENGLESKOJ! Siti jedva iščupao bod protiv Vest Hema, Lester DEMOLIRAO Votford!
Fudbaleri Sitija, Foto: epa/ PETER POWELL

borba za titulu još nije gotova!

Fudbaleri Mančester sitija promašili penal u finišu meča, sada su sve oči uprte u Liverpul

Objavljeno: 17:17h

Fudbaleri Vest Hema i Mančester sitija remizirali su rezultatom 2:2 (2:0) u Londonu i time se dodatno zakuvala borba za šampionsku titulu kolo pre kraja.

Sada tim Pepa Gvardiole ima četiri boda više na vrhu tabale, a Liverpul će imati priliku da u utorak na gostovanju Sautemptonu pobedom dođe samo na bod zaostatka za "građanima", dok bi u slučaju eventualnog poraza "crvenih" sve bilo rešeno.

U poslednjem kolu Mančester siti dočekuje Aston Vilu na "Etihadu", dok će Liverpul na "Enfildu" igrati protiv Vulverhemptona.

Mančester siti je gubio rezultatom 2:0 nakon što je Džered Boven u prvom poluvremenu postigao dva gola za "čekićare".

Džek Griliš
Džek Grilišfoto: Profimedia

U nastavku je Džek Griliš smanjio na 2:1, da bi izjednačenje stiglo autogolom Vladimira Coufala u 69. minutu.

Ključan momenat u Londonu desio se u 85. minutu kada je dosuđen jedanaesterac za Siti zbog prekršaja nad Gabrijelom Žesusom.

Međutim, Rijad Marez je šutirao poluvisoko, a Fabijanski ga pročitao i lako odbranio njegov udarac sa 11 metara.

Siti je napadao do samog kraja, a u 85. minutu promašio penal kojim bi, praktično, stavio obe ruke na šampionski trofej.

Lids je uspeo da dođe do velikog boda u poslednjim trenucima meča sa Brajtonom. Gosti su poveli preko Velbeka, a onda je Strajk u nadoknadi pogodio za veliki bod.

Lids je tako preskočio Barnli, ima bod više, ali Barnli ima meč manje, tako da će do kraja voditi veiku borbu.

Džejmi Vardi
Džejmi Vardifoto: EPA/Michael Regan

U ostalim mečevima, Lester je razbio Votford u gostima rezultatom 5:1, u meču koji nije imao rezultatski značaj. Vardi ji Barns su dali po dva gola, Medison jedan, dok je za domaće pogodio Žoao Pedro.

Aston Vila i Kristal Palas su remizirali 1:1, a isti rezultat bio je i na meču Vulverhempton - Norič, ali ni oni nisu imali rezultatski značaj ni za jedan tim.