NOVI VLASNICI STIGLI, KRIZA OSTALA: Čelsi protiv Vulvsa ispustio 3 boda u 97', Liga šampiona im NIJE sigurna!
Tod Boeli (desno), novi vlasnik Čelsija, Foto: Profimedia

premijer liga, 36. kolo

Vulverhemtpon se bori za Evropu

Fudbaleri Čelsija i Vulverhemptona odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 36. kola Premijer lige.

U danu kada je dobio nove vlasnike, Čelsi je golovima Romelua Lukakua u 56. minutu iz penala i 58. minutu vodio sa 2:0 sve do završnice meča kada je ekipa Vulvsa uspela da stigne do izjednačenja i boda.

Prvo je Trinkao u 79. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Konor Kodi, duboko u nadoknadi vremena, u 97. minutu.

Tijago Silva, Vulverhempton, Raul Himenes

Čelsi je treći na tabeli sa 67 bodova, dok je Vulverhempton osmi sa 50 osvojenih bodova, odnosno ima dva boda manje od Vest Hema koji je na sedmoj poziciji.

Ekipa Kristal Palasa je na svom terenu slavila protiv Votforda sa 1:0 golom Vilfreda Zahe sa penala u 31. minutu. Kristal Palas je trenutno deveti tim lige sa 44 boda, dok je Votford pretposlednji sa 22 osvojena boda.

Fudbaleri Brentforda pobedili su na svom terenu Sautempton sa 3:0, a strelci za pobednički tim bili su Pontus Janson u 13. i Joan Visa u 14. i Kristofer Ajer u 79. minutu. Brentford je 12. na tabeli Premijer lige sa 43 boda, dok je Sautempton tri pozicije ispod sa 40 bodova.

Jedinu pobedu u gostima upisala je Aston Vila koja je sa 3:1 slavila protiv Barnlija.

Prvi gol za Aston Vilu postigao je Dani Ings u sedmom minutu, na 2:0 povisio je Emilijano Buendija u 31, dok je Oli Votkins bio strelac u 52. minutu. Poraz Barnlija ublažio je Maksvel Korne u 92. minutu.

Aston Vila je 11. na tabeli sa 43 boda, dok je Barnli na 16. poziciji sa 34 boda.