NAPOLI OSTAO U IGRI ZA SKUDETO: Ruiz pokorio Torino, Milinković-Savić ostao na klupi!
Fabijan Ruiz (Napoli), Foto: Profimedia

serija a, 36. kolo

"Bikovi" su osigurali opstanak, ali ne mogu u Evropu

Napoli je zadržao kakve-takve šanse da osvoji Seriju A jer je u 36. kolu savladao u gostima Torino 1:0.

Moglo je da bude i ubedljivije za ekipu Lućana Spaletija, ali se Lorenco Insinje ispromašivao dok na protivničkoj strani svoje šanse nije iskoristio Andrea Beloti.

Novi član Toronta od naredne sezone, zadavao je probleme odbrani "Bikova" i u nekoliko prilika se našao u izglednim prilikama za udarac, ali bi bio izblokiran.

Andrea Beloti, Napoli

Najbolju je imao kada je u 60. minutu promašio penal, odnosno isti je odbranio Etrit Beriša koji je i na ovom meču dobio prednost u odnosu na srpskog golmana Vanju Milinković-Savića.

Na kraju je pitanje pobednika rešio španski vezista Fabijan Ruis koji je povukao loptu na nešto manje od 20 minuta do kraja i sam rešio akciju do kraja na taj način stigavši do svog sedmog gola ove sezone.

Napoli je ovom pobedom praktično osigurao treće mesto. Imaju četiri boda više od četvrtoplasiranog Juventusa na dva meča do kraja. Kada je Torino u pitanju. oni su 10. na tabeli bez šansi da naredne sezone igraju u Evropi.

Serija A, 36. kolo

Subota

Torino – Napoli 0:1 (Ruiz 73) 18:00 Sasuolo – Udineze 20:45 Lacio – Sampdorija

Nedelja

12:30 Specija – Atalanta 15:00 Venecija – Bolonja 18:00 Salernitana – Kaljari 20:45 Verona – Milan

Ponedeljak

20:45 Fiorentina – Roma

Petak

Inter – Empoli 4:2 (Romanjoli 40ag, Martines 45, 64, Sančes 90+4 – Pinamonti 5, Aslani 28) Đenoa – Juventus 2:1 (Gudmundson 87, Krišito 90+7 – Dibala 49)