ČUDESAN MEČ U MADRIDU! Real u finalu Lige šampiona posle NEVIĐENOG preokreta, Siti ostao bez pobede za 2 minuta!
Real Madrid u finalu Reala, Foto: Profimedia

kralj nije mrtav!

Real Madrid i Liverpul će igrati za trofej Lige šampiona

Objavljeno: 23:45h

Fudbaleri Real Madrida su posle neviđene drame savladali ekipu Mančester sitija sa 3:1, a ukupnim rezultatom 6:5 i tako se plasirali u finale Lige šampiona gde ih čeka Liverpul!

Izgledalo je da će izabranicima Pepa Gvardiole biti dovoljan jedan pogodak na prepunom "Santjago Bernabeu" da overe plasman u novo finale, ali usledio je čudesan preokret Reala.

Dugo smo čekali na gol, a prvi je to uspeo Rijad Marez u 73. minutu, što je bio njegov sedmi ove sezone u Ligi šampiona. Ostavili su previše prostora igrači Reala Bernardu Silvi koji je proigrao Alžirca na strani.

Ovaj je uputio sjajan udarac na prvu stativu, a Kurtoa nije imao šanse. Činilo se da Siti ima stvari u svojim rukama, ali usledila je velika drama. Prvo su "građani" u 87. minutu meča umalo stigli do 2:0, ali je Kurtoa skinuo loptu sa gol linije.

Fudbaleri Sitija
Fudbaleri Sitijafoto: Profimedia

Izjednačenje stiže u 90. preko Rodriga na asistenciju Benzeme. To je bio prvi šut u okvir gola domaće ekipe, a fudbaleri Reala su osokoljeni podrškom navijača krenuli svim snagama napred.

Nije prošlo ni dva minuta Rodrigo donosi veliki preokret Realu i obezbeđuje produžetke! Nakon što je isteklo 6 minuta nadoknade, Anćeloti je zatražio podršku navijača, a sve se isplatilo već u prvom produžetku.

Potpuni preokret je viđen kada je Ruben Dijas bio neoprezan pri startu nad Benzemom, a sudija je pokazao na belu tačku. Francuz je bio neumoljiv čime je nastavio sa neverovatnim partijama.

U finišu prvog produžetka je viđena sjajna odbrana Kurtoe koji je sprečio povratak Sitija! Uspeli su u drugom produžetka fudbaleri Reala da potpuno umrtve igru protivnika i konačno zasluženo slave posle velike drame!

REAL MADRID - MANČESTER SITI 3:1 (6:5)

II PRODUŽETAK

Kraj! Real Madrid je finalu Lige šampiona!

120. minut - Igraće se tri minuta nadoknade!

117. minut - Siti napada, ali jalovo...

111. minut - Ima još vremena za Siti!

I PRODUŽETAK

105. minut - Neverovatna reakcija Kurtoe, za kraj prvog produžetka!

95. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Karim Benzema siguran sa bele tačke nakon što je oboren u kaznenom prostoru!

92. minut - Navijač je uleteo na teren, pa je meč privremeno prekinut.

91. minut - Počeo prvi produžetak, odmah je pripretio Benzema!

Kraj! Idemo u produžetke!

92. minut - Igra se 6 minuta nadoknade!

91. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponovo Rodrigoooooo!

90. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Rodrigo, asistent Benzema!

87. minut - Dva dobra poteza Griliša, umalo Siti da uveća vođstvo!

85. minut - Bez prave šanse za Real!

82. minut - Brani Ederson udarac Benzeme, ali svakako je bio u nedozvoljenoj pozciji!

76. minut - Kamavinga mednja Modrića!

73. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi posle fenomenalnog gola Mareza!

Kurtoa ovog puta nije mogao da spasi svoju ekipu kojoj su sada potrebna dva gola.

72. minut - Voker ipak izlazi zbog povrede, uz odugovlačenje, takođe i De Brujne ide van terena. Ulaze Gindogan i Zinčenko.

68. minut - Rodrigo menja Tonija KROSA!

64. minut - Izgleda da se Voker povredio, ali ipak će ostati na terenu.

60. minut - Tri igrača su bila pored Vinisijusa koji je trenutno najraspoloženiji igrač na terenu.

57. minut - U novoj šansi je bio Vinsijus, ali nikako da stigne do pogotka!

Karim Benzema
Karim Benzemafoto: Profimedia

55. minut - Posle greške fudbalera Sitija, Kazemiro je sjajno ugledao Vinsijusa, ali ponovo ništa od gola!

52. minut - Vinisijus je poslao loptu za Modrića koji je pokušao iz neposredne blizine golu, ali je njegov šuz izblokiran!

50. minut - Dobar udarac Žesusa, ali Kuroa ponovo dobro postavljen!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Kava napad Reala na startu, nije prošlo ni 15 sekundi, ali Vinsijus ponovo nije dobro zahvatio loptu!

Na meču su teniske zvezde Novak Đoković i Rafael Nadal.

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade! Kraj prvog poluvremena!

43. minut - Loš pokušaj Benzeme!

40. minut - Strašan napad Sitija, Foden je bio u prilici, ali ništa od gola! S druge strane Voker sjajno reaguje i sprečava Vinisijusa da ugrozi gol Sitija.

34. minut - Kazemiro se uzvlači bez žutog kartona iako je imao već nekoliko oštrih startova...

27. minut - Pokušaj Tonija Krosa posle prekršaja, lopta je išla preko gola, ali uspeo je da iznudi bar korner sa koga nije uspeo da iskreira bolju šansu za svoj tim.

23. minut - Siti je u poslednjim minutima nametnuo svoj ritam.. Još jedan pokušaj za Siti, ovog puta Žesus!

20. minut - Ponovo brani Kurtoa, veliku šansu za Siti je propustio Silva!

18. minut - Vinisijus je loše zahvatio loptu posle odbitka! Fudbaleri Sitija ponovo odugovlače...

15. minut - Kevin De Brujne je uputio sjajan udarac ka golu Kurtoe, ali mreža ostaje netaknuta!

FK Real Madrid, FK Mančester Siti, Liga šampiona

12. minut - Novi udarac Karima Benzeme, ovog puta ga je pronašao Karvahal!

8. minut - Imamo već koškanje na terenu! Laport je udario Modrića, Hrvat mu je odmah uzvrati! Oba fudbalera dobijaju žuti karton! Utisak je da je fudbaler Sitija dobro prošao jer je započeo duel i to prljavim udarcem u lice, ali sudija nije konsultovao VAR.

4. minut - Prva prilika na meču za najboljeg strelca takmičenja, Karima Benzemu. Francuz je pokušao glavom, ali lopta je otišla daleko preko gola!

1. minut - Počeo je meč na stadionu "Santjago Bernabeu"!

Sastavi:

Real Madrid (4-3-3): Kurtoa - Karvahal, Militao, Naćo, Mendi - Kazemiro, Kros, Modrić - Valverde, Vinisijus, Benzema.

Mančester Siti (4-3-3): Ederson - Voker, Ruben Dijas, Laporte, Kanselo- De Brujne, Rodri, Bernardo Silva - Marez, Žesus, Foden

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija igraju revanš polufinala Lige šampiona na stadionu "Santjago Bernabeu" od 21 čas.

Tok meča možete pratiti uživo na našem sajtu.

Izabranici Pepa Gvardiole iz prvog okršaja na "Etihadu" nose minumalnu prednost 4:3.

Četa Karla Anćelotija je osokoljena osvajanjem titule u španskom prvenstvu, a sve oči će ponovo biti uprte u Karima Benzemu.

Siti - Real
Siti - Realfoto: EPA/Peter Powell

Navikli su fudbaleri Reala navijače na preokrete ove sezone, padali su Pari Sen Žermen i Čelsi posle ludih završnica mečeva u kojima je briljirao upravo Benzema.

"Građanima" će ovo sigurno biti jedno od najtežih gostovanja, moraće fudbaleri Sitija da ostanu imuni na atmosferu "Bernabeua", kako bi izborili plasman u drugo uzastopno finale LŠ.

Real ove sezone ima 15 pobeda, četiri remija i tri poraza na svom terenu. Dva puta je poražen u Ligi šampiona, od Šerifa i Čelsija, i jednom u prvenstvu od Barselone.

Inače, meč u Madrifz će pratiti i selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi.

20.16 Reke navijača preplavile ulice, očekuje se pravi spektakl na "Santjago Bernabeu"