TO SE ZOVE DOMINACIJA: Bajern 10. PUT UZASTOPNO šampion Bundeslige! Ukupno 3 titule više od SVIH OSTALIH klubova!
Musijala (levo) i Dejvis slave treći gol Bajerna, Foto: EPA/Filip Singer

bez konkurencije

Bavarci su u derbiju pokazali da im je Borusija nedorasla i tri kola pre kraja odbranili trofej

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Borusiju Dortmund rezultatom 2:1 i postali šampioni Bundeslige.

Bajern Minhen je po 32. put u istoriji, a deseti put uzastupno postao šampion Nemačke (31 šampion Bundeslige)!

Svi drugi klubovi imaju ukpno 28 titula Bundeslige...

Sa 75 osvojenih bodova (13 više od Dortmunda) su tri kola pre kraja i matematički obezbedili titulu u Bundesligi.

Sve je počelo već u 15. minutu utakmice kada je Serž Gnabri postigao vodeći pogodak, na asistenciju Leona Gorecke.

Potom je Robert Levandovski postigao drugi gol na meču. Na asistenciju Tomasa Milera, utrčao je pred gol i rutinski matirao golmana gostiju Marvina Hica.

FK Bajern Minhen

Kuriozitet je da je Levandovskom ovo bio 27. gol na mečevima protiv Borusije Dortmund, svog bivšeg kluba.

Već na startu drugog poluvremena, tačnije u 52. minutu utakmice, Emre Džan je sa "bele tačke" uspeo da pogodi i smanji na 2:1, ali je Bajern imao još nešto da kaže.

Novi-stari šampion Nemačke je preko Musijale u 83. minutu utakmice došao do vođstva od 3:1, pobede, a samim tim i desete uzastopne titule.

Bundesliga, 31. kolo:

Petak:

Volfsburg – Majnc 5:0 (5:0) Vind 8, 42, Kruze 24p, 35, 45+2

Subota:

Lajpcig – Union Berlin 1:2 (Poulsen 46 – Mičel 86, Berens 89) Ajntraht Frankfurt – Hofenhajm 2:2 (Ndika 32, Kamada 66 – Ndika 12ag, Riter 78) Frajburg – Borusija Menhengladbah 3:3 (Grifo 49p, Ginter 61, Lajnhart 80 – Bensebaini 3p, Embolo 13, Štindl 90+3) Keln – Arminija Bilefeld 3:1 (Ut 3, Modeste 43, Tilman 86 – Hubers 33ag) Grojter Firt – Bajer Leverkuzen 1:4 (Viljems 5 – Šik 8, Azmun 18, Paulinjo 58, Palasios 84) Bajern Minhen – Borusija Dortmund 3:1 (Gnabri 15, Levandovski 27, Musijala 83 – Čan 52p)