ZVEZDA ODOLELA NA MARAKANI! 167. derbi bez golova, Partizan ima za čime da žali!
Crvena zvezda - Partizan, Foto: Starsport

167. večiti derbi!

Crvena zvezda i Partizan nisu pronašli put do gola, neizvesnost u trci za titulu nije otklonjena

Objavljeno: 20:06h

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana su remizirali bez golova 0:0 u 167. "večitom" derbiju.

Izgleda da su oba tima izgorela u želji da reše šampionsku titulu u svoju korist, pošto je utisak da ljubitelji fudbala nisu dobili partiju kakvu su očekivali. Svakako, ovaj rezultat više odgovara Crvenoj zvezdi.

Osim kolosalne prilike koju je propustio Terzić u 25. minutu , gotovo da nije bilo ozbiljnih šansi u prvih 45 minuta. Okušao je Kanga sreću sa velike udaljenosti, ali to je sve što smo videli do pauze.

Koliko je bilo mirno, što se tiče golova (nikako što se tiče žestokih startova),van terena je prštačo jer su oba trenera, prvo Stanojević, pa Stanković dobili žuti karton zbog negodovanja.

167. Večiti derbi

U drugom poluvremenu nije bilo ništa bolje. Zvezda jeste bila onfanzivnija, nekoliko puta je pokušao Pavkov, ali sve su to bili iznuđeni pokušaji.

Čini se da su ovaj susret obeležili navijači koju su napravili feštu na tribinama.

Zvezda nakon ovog meča ostaje na plus dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Fudbaleri Dejana Stankovića u narednom kolu sa TSC-om u Bačkoj Topoli, dok Partizan dočekuje Čukarički. Ti mečevi su na programu 20. aprila.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:0

Kraj meča!

90. minut - Igrače se još 4 minuta nadoknade!

87. minut - Izlazi Menig, ulazi Natho!

84. minut - Pavkov se oprobao sa velike udaljenosti, ali lopta je išla visoko iznad gola!

81. minut - Ben je izveo korner, ali Stevanović dobro reaguje!

80. minut - Brutalan faul Terzića, dobio je samo žuti karton, čini se da je dobro prošao! Sa obe noge je startovao nad Kangom!

76. minut - Još jedan udarac u okvir gola Crvene zvezde, pokušao je Vujačić, ali brani Borjan!

73. minut - Menja Stanojević! Ulazi Marković, izlazi Jojić! Meč je prekinut na kratko zbog slabe vidljivosti!

Vatromet navijača Crvene zvezde
Vatromet navijača Crvene zvezdefoto: Espreso/ Miloš Dreković

69. minut - Šutirao je Menig, ali brani Borjan! Sjajno je Holanđanin sebi izgradio poziciju za šut, ali golman Zvezde je bio na mestu!

65. minut - Dragović je ostao na travi posle duela sa Rikardom!

61. minut - Žuti karton za Pavkova, ušao je u duel sa Vujačićem, Jovanović smiruje situaciju!

57. minut - Jedna baklja je završila na terenu! Žestoko na tribinama, u drugom poluvremenu bez većih šansi! Utisak je da je Zvezde ofnzivnija nego u prvih 45 minuta!

52. minut - Prvi korner na meču za Partizan, izveo ga je Terzić!

49. minut - Odgovorili su i Grobari bakljadom!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Delije su na startu napravile bakljadu, pa je vidljivost na terenu poprilično loša.

Bakljada Delija
Bakljada Delijafoto: Espreso/ Miloš Dreković

Došlo je do izmena.

Urošević nije mogao da nastavi i na terenu je umesto njega Aleksandar Lutovac. Dejan Stanković je napravio dve izmene. Gajić će igrati po desnom boku umesto Kristijana Pičinija, a Pavkov umesto Ohija.

45. minut - Kraj prvog poluvremena, neće biti nadoknade!

42. minut - Gelor Kanga je šutirao sa ogromne udaljenosti, ali bio je to lak plen za Stevanovića iako je lopta išla u okvir gola!

40. minut - Partizan tražio penal, Miletić je oboren, ali je bio u ofsajdu!

36. minut - Nova dobra akcija Partizana, Rikardo je centrirao, Terzić je pokušao, ali izgleda da je Rikardo bio u ofsajdu!

32. minut - Dobija i Stanković žuti karton! Paklena atmosfera na tribinama, ali i na terenu!

30. minut - Žestok start Rodića nad Zdjelarom koji je Jovanović sankcionisao žutim kartonom!

28. minut - Žuti karton za Stanojevića! Tražila je klupa Partizana prekršaj nad Terzićem, ali je dobila opomenu!

25. minut - Ogromna šansa za Partizan! Najbolja na utakmici, a promašuje je Terzić! Kvinsi Menig je sjajno prošao, ali bonus crno-belih nije dobro zahvatio loptu!

23. minut - Crvena zvezda će izvesti prvi korner!

22. minut - Vujačić sjajno reaguje, Ivanić pokušao da proigra Kataija!

20. minut - Prva ozbiljnija prilika na meču, centaršut Uroševića, Borjan je morao da reaguje!

19. minut - Kanga se spetljao, Menig je pokušao solo akciju, ali Rodić je dobro reagovao i osujetio napad crno-belih...

14. minut - Pada Ohi u kaznenom prostoru, a potom i Rikardo! Iako je Srđan Jovanović odmahnuo rukom, iz VAR sobe su otklonjene sve dileme!

12. minut - Ukazana pomoć Sanogu posle duela sa Zdjelarom! Igra se baš žestoko!

167. večiti derbi
167. večiti derbifoto: Starsport

11. minut - Nezgodan pad Jevtovića posle duela sa Sanogom!

8. minut - Urošević se žali na povredu, Lutovac se već zagreva!

7. minut - Čini se da je Partizan žešće ušao u meč, ali za sada nema izglednijih šansi.

5. minut - Oprezan start meča!

1. minut - Počeo je meč na "Marakani"

17.58 Crveno-beli su pripremili koreografiju za 167. večiti derbi.

Velikim slovima na tribinama "Marakane" osvanula je poruka "Bolje ti nego..."

1 / 2 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

17.45 Fudbaleri Partizana su pozdravili navijače po izlasku na teren.

17.24 Pola sata pred početak meča, stadion se polako puni. Očekuje se oko 40.000 gledalaca.

1 / 4 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

17.00 Poznati su sastavi timova:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan, Pičini, Eraković, Dragović, Rodić, Srnić, Sanogo, Katai, Kanga, Ivanić, Ohi.

Partizan (4-2-3-1): Stevanović, Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Jevtović, Terzić, Jojić, Menig, Rikardo.

16.52 Nešto više od sat vremena pred početak derbija, stižu gostujući navijači. Autokomanda je potpuno blokirana, a ima dosta pripadnika žandarmerije.

Sve je propraćeno sa dosta perotehnike.

1 / 5 Foto: Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana će sastaju u 167. "večitom derbiju", a tok meča na stadionu "Rajko Mitić" možete pratiti uživo na našem sajtu.

Crveno-beli imaju dva boda prednosti i u ovaj meč ulazi u boljoj formi od crno-belih.

Ovaj derbi bi mogao da odluči šampionsku trku posle preokreta koji su uspeli da naprave izabranici Dejana Stankovića. Pre poslednjeg derbija koji je takođe odigran na "Marakani" je bilo plus 5 poena za tim iz Humske, ali usledilo je nekoliko kikseva koje je Zvezda znala da iskoristi.

Posle mnogo bure, za glavnog sudiju je određen Srđan Jovanović koji će večeras od 18 časova imati jako zahtevan zadatak.

Svakako, ko god da izgubi, imaće za čime da se žali, ali se celokupna javnost nada da će ipak prevanuti fer-plej i prava fudbalska atmosfera.

Očekuje se pun stadion, ostavljen je određeni kontigent karata za one koji dolaze iz mesta van Beograda.